HP wziął się za producentów zamienników

Jest ugoda pomiędzy HP i polskimi dystrybutorami marek ActiveJet i TB Print w sprawie naruszenia patentów na wkłady atramentowe.

HP nie chce, byś korzystał(a) z podróbek

HP nie chce, byś korzystał(a) z podróbek

W ramach ugody Action i AB przyznały, że patenty HP są ważne i podlegają ochronie. Action i AB zobowiązały się do zaprzestania sprzedaży wkładów atramentowych naruszających prawa własności intelektualnej HP, zarówno na terenie Polski, jak i innych krajów, w których spółki te prowadzą swoją działalność. Action zwróciła HP część kosztów związanych z dochodzeniem przez HP swoich praw. W ugodzie pomiędzy HP i AB zawarto postanowienie o zniszczeniu wszelkich zapasów produktów posiadanych przez AB, które naruszają prawa własności intelektualnej wynikające z patentów HP.

Reklama

„Rozwój oraz wprowadzanie na rynek innowacyjnych produktów to podstawa działalności HP. Musimy podejmować kroki prawne w celu ochrony naszych nowatorskich technologii” — powiedział Matthew Barkley, dyrektor ds. ochrony własności intelektualnej i marki HP w dziale druku i komputerowych systemów osobistych (PPS). „HP zamierza kontynuować monitorowanie rynków na całym świecie, aby zabezpieczyć korzyści czerpane z inwestycji technologicznych na rzecz klientów, partnerów i akcjonariuszy.”

Ponadto, w ramach szerszego programu dochodzenia praw własności intelektualnej wynikających z patentów w Polsce, HP złożyło pozew przeciwko spółce Black Point S.A., z siedzibą w Bielanach Wrocławskich, dotyczący sprzedaży wkładów atramentowych naruszających prawa własności intelektualnej wynikające z patentów HP. HP wyraża przekonanie, że pozostałe etapy sporu będą skutkowały decyzjami korzystnymi dla ochrony patentów HP.