Huawei Ascend Mate z ekranem 6,1″ już oficjalnie

Jeżeli wydawało ci się, że osoba robiąca zdjęcie iPadem wygląda dziwnie – co powiesz na kogoś z tabletem przy uchu?

Pierwsza edycja Galaxy Note miała 5,3 cala i już wtedy wymykała się określeniom smartfon/tablet. Powstało słowo phablet, które upycha tego typu urządzenia w jedną szufladę. Teraz znów mamy problem z nazewnictwem. Ascend Mate ma ekran 6,1 cala – jest niewiele mniejszy od 7-calowego tabletu Nexus.

Ekran urządzenia charakteryzuje się rozdzielczością 720p, a jego gęstość pikseli wynosi 241 ppi. To mniej więcej tyle, co w 3,7 calowym smartfonie o rozdzielczości 800×480 pikseli. Co ciekawe ekran Huawei można obsługiwać również w rękawiczkach. Smartfonem zarządza 4-rdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5 GHz. Dzięki temu, że Mate dysponuje gigantycznym ekranem, udało się zmieścić taką samą baterię – ma pojemność 4050 mAh. Ma wystarczyć na 9 dni w trybie czuwania, lub 2 dni „normalnego użytkowania”.

Waga – adekwatna do rozmiarów. 198 g czyni z urządzenia jeden z cięższych smartfonów na rynku. Dotąd w tej kwestii królowała Lumia 920 z wynikiem 185 g, a zaraz za nią był Note II – o 2 g lżejszy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.