Iconia B1 – przyjazny, tani tablet z Androidem Jelly Bean

Firma Acer poinformowała o tablecie Iconia B1-A71, który został zaprojektowany z myślą o młodzieży, osobach po raz pierwszy sięgających po tablet, a także rodzinach planujących zakup drugiego tabletu dla dzieci.

Tablet Iconia B1 doskonale nadaje się zarówno dla młodzieży, jak i dla pracujących osób, które poszukują wygodnego, przenośnego urządzenia. Wyświetlacz o przekątnej 7 cali, czyli o wielkości strony w typowej książce, umożliwiać powinien komfortowe czytanie e-książek, przeglądanie stron internetowych, korzystanie z gier oraz oglądanie filmów.

Jak zapewnia nas Acer, tablet Iconia B1 można łatwo trzymać i obsługiwać jedną ręką. By dodatkowo zwiększyć komfort przy takim sposobie użytkowania, lewy dolny narożnik tabletu pokryty został materiałem ułatwiającym trzymanie. Urządzenie waży 320 gramów, dzięki czemu daje się łatwo nosić w torebce lub kieszeni marynarki i jest jednym z najlżejszych 7-calowych tabletów na rynku.

Tablet został wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz, a także system operacyjny Android Jelly Bean. W przypadku wielu zapytań, wprowadzanych przy użyciu funkcji wyszukiwania głosowego VoiceSearch, można szybko usłyszeć odpowiedź głosową.

Dzięki aplikacji Google Currents masz zawsze w zasięgu ręki ponad 500 darmowych magazynów internetowych oraz najlepsze strony www. W połączeniu z niedawno zaktualizowaną aplikacją, 7-calowy, pojemnościowy wyświetlacz o rozdzielczości WSVGA (1024 x 600) pozwala na odkrywanie, czytanie oraz udostępnianie ulubionych źródeł informacji, blogów i magazynów internetowych – nawet wtedy, gdy tablet nie ma połączenia z Internetem. Ponadto, miłośnicy gier mogą wybierać z bogatej oferty sklepu Play Store, która obejmuje ponad 700 000 gier i innych aplikacji.

Z myślą o zapewnieniu wszechstronności, tablet Iconia B1 wyposażono w kamerę internetową, która znajduje się po stronie wyświetlacza i pozwala na uczestniczenie w wideo-czatach. Kamera umieszczona w prawym, górnym rogu urządzenia działa także wtedy, gdy ekran jest ustawiony poziomo. Dzięki temu, podczas wideo-rozmowy jej obiektyw może objąć kilka osób równocześnie.

Dzięki pamięci o pojemności 8 GB, którą można zwiększyć, instalując opcjonalną kartę microSD, Iconia B1 zapowiada się na fajne, nieskomplikowane urządzeniem dla osób po raz pierwszy kupujących tablet lub dla dzieci, których rodzice mają już swój tablet.

Tablet Iconia B1-A71 zostanie wprowadzony do sprzedaży w Polsce pod koniec stycznia 2013, a jego cena wyniesie 599 zł brutto.

0
Źródło: Acer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.