Innowacyjny mechanizm kopii zapasowych w twojej firmie

Oprogramowanie Arkeia Network Backup v10.0 jest już dostępne w wersji finalnej.

Główne zalety Arkeia Network Backup 10

Główne zalety Arkeia Network Backup 10

„Produkty firmy Arkeia poszerzą wciąż rosnącą ofertę WD dla małych i średnich przedsiębiorstw” powiedział Jim Welsh, EVP i główny manager ds. grupy produktów markowych i elektroniki użytkowej WD. „Firmy z segmentu SMB zarządzają ciągle rosnącą ilością krytycznych dla biznesu danych, które muszą być przechowywane, udostępnianie, chronione i odpowiednio zabezpieczone. Nasz łatwy w obsłudze i konfiguracji serwer, WD Sentinel DX4000, umożliwia gromadzenie i tworzenie kopii zapasowej małym organizacjom i grupom roboczym. Oprogramowanie do backupu w sieci firmy Arkeia zapewnia bardziej zaawansowane rozwiązania ochrony danych dla większych przedsiębiorstw w sektorze SMB.”

Oprogramowanie, sprzęt i maszyny wirtualne firmy Arkeia wykonują kopie zapasowe na dyski, taśmy lub w chmurze. Opatentowana przez spółkę technologią Progresywnej Deduplikacji przyspiesza backup w chmurze hybrydowej poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na przepustowość potrzebnej do replikacji zestawów backupów w sieci.

Przejęcie Arkeia przez WD zostało dokonana w formie fuzji, obejmującej wszystkich pracowników, technologię i produkty firmy. Arkeia stanie się częścią działu produktów zewnętrznych dla SMB WD, a produkty początkowo zachowają swoją nazwę. WD będzie wspierało wszystkich klientów Arkeia w bieżącym utrzymaniu i planuje zachować obie linie produktów firmy (zarówno oprogramowanie jak i sprzęt). Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Reklama

„Dołączenie do zespołu WD to świetna okazja aby przyspieszyć przejęcie innowacyjnych technologii i produktów firmy Arkeia,” powiedział Bill Evans, starszy dyrektor marketingu WD działu oprogramowania oraz były CEO Arkeia Software. „Zespół Arkeia jest zaszczycony, że może być częścią WD. Firma wybrała idealny moment aby zainwestować w taką krytyczną grupę produktów jaką jest backup-to-disk – w sytuacji, gdy rozwiązania takie szybko wypierają z rynku systemy backupu na taśmę. Potęga finansowa WD, doskonałość techniczna i dyscyplina organizacyjna z pewnością wzniosą produkty i klientów firmy Arkeia na wyższy poziom.”

Rolą Arkeia Network Backup v.10.0 jest usprawnienie tworzenia kopii zapasowych w chmurach hybrydowych, dzięki umożliwieniu administratorom połączenia fizycznych nośników i ruchu sieciowego aby replikować zestawy backupów do lub z dysku w chmurze. Wykorzystując technikę Progresywnej Reduplikacji, program ten pozwala małym i średnim przedsiębiorstwom na ochronę dużych ilości danych w chmurze, bez ponoszenia wysokich comiesięcznych opłat za zwiększony transfer danych. Umożliwiając backup dużych zestawów plików na nośniku fizycznym a małym zestawom – w sieci, Arkeia czyni praktycznym replikację backupów z sieci LAN do zdalnego dysku w chmurze jako niedrogiej i beztaśmowej alternatywny dla przechowywania kopii zapasowych w lokalizacji zewnętrznej oraz przywracania danych.