Lenovo przedstawia ciekawe tablety z systemem Android

Firma Lenovo oficjalnie od nowego roku poszerzyła w Polsce serię produktów Ideatab o modele A2107 i A2109. Nowe tablety z systemem operacyjnym Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) są mniejsze, wyposażone w różne opcje multimedialne i dostępne po atrakcyjnych cenach.

„Użytkownicy najnowszych produktów z serii Ideatab mogą mieć zawsze pod ręką wszystkie swoje ulubione książki, piosenki i filmy” — powiedział Andrzej Sowiński, Dyrektor Generalny Lenovo Polska. „Lenovo ma atrakcyjne propozycje na różnych poziomach cenowych dla konsumentów, którzy poszukują kieszonkowego tabletu z łącznością 3G albo najwyższej klasy tabletu do gier i grafiki”.

Ideatab A2107 i A2109 to przystępne cenowo tablety zapewniające najważniejsze funkcje rozrywkowe, łączność z serwisami społecznościowymi oraz funkcje przydatne w pracy. Ich elementy chroni konstrukcja roll cage ze stopu metali, znana z produktów Lenovo marki ThinkPad.

Siedmiocalowy wyświetlacz modelu A2107 ma wielkość typowej strony książki i jest przeznaczony specjalnie do czytania, przeglądania stron internetowych oraz przesyłania poczty w drodze. A2107 umożliwiać ma także wygodne korzystanie z funkcji rozrywkowych przy użyciu dwóch głośników, karty pamięci microSD, łączności Bluetooth 4.0, ekranu o rozdzielczości HD 720p oraz baterii, która ma wystarczyć na dziesięć godzin aktywnego użytkowania. Oprócz modelu Wi-Fi dostępna jest także wersja 3G dająca dostęp do informacji w każdej chwili i miejscu oraz umożliwiająca określanie położenia przy użyciu funkcji A-GPS. Tablet jest wyposażony w podwójny slot kart SIM.

Lenovo A2109 jest tabletem o zoptymalizowanych funkcjach rozrywkowych. Został wyposażony w wydajny, czterordzeniowy procesor i układ graficzny Nvidia Tegra 3, 9-calowy, pojemnościowy wyświetlacz z czteropunktową obsługą dotykową i rozdzielczością 1280×800, gniazdo Micro HDMI wyjściowego sygnału wideo o jakości 1080p, a także dwa głośniki z technologią SRS TruMedia. Wyróżniający się metalową obudową model A2109 waży 570 gramów. Chociaż jest lekki, zawiera przednią i tylną kamerę o rozdzielczości odpowiednio 1,3 megapiksela i 3 megapikseli, podwójny mikrofon, GPS, gniazdo Micro USB, a także do 16 GB pamięci, którą można rozszerzyć przy użyciu karty microSD do 32 GB.

W Polsce tablety Ideatab A2107 i A2109 są dostępne w cenach: A2107 od 799 złotych, A2109 od 1099 złotych.

0
Źródło: Lenovo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.