OXY24 Integrator: wdrażanie z „chmurki”

Oxycom ma nowy, ciekawy pomysł na wdrażanie systemów IT, który powinien spodobać się firmom integratorskim.

OXY24 Integrator

OXY24 Integrator

OXY24 Integrator to produkt stworzony w oparciu o inne rozwiązanie autorstwa Oxycom – OXY24, czyli platformę, umożliwiającą korzystanie z oprogramowania w modelu chmurowym, bez kupowania tradycyjnej licencji (opłaty uiszczane są w modelu abonamentowym). Użytkownicy OXY24 mogą używać aplikacji tworzonych dla Windows z poziomu dowolnego urządzenia – komputera PC, tabletu czy smartfona.

„Innowacyjność OXY24 została doceniona przez naszych klientów i partnerów – w rozmowach z nimi często pojawiało się pytanie, czy istnieje możliwość udostępnienia kontrahentom usługi o podobnej funkcjonalności. Stąd narodził się pomysł na OXY24 Integrator – postanowiliśmy stworzyć rozwiązanie, umożliwiające dostawcom rozwiązań IT oferowanie swoim Klientom (i pod własną marką) opracowanej przez nas usługi oprogramowania z chmury, rozliczanego za czas użycia” – komentuje Zachariasz Brusiło, Dyrektor Sprzedaży Produktów SaaS.

Nowa usługa firmy Oxycom umożliwia firmom integratorskim tworzenie elastycznego środowiska wdrożenia systemów klasy ERP czy CRM i udostępnianie tych systemów własnym klientom w skalowalnym, usługowym modelu. Co ważne, cały proces wdrożenia jest ponoć maksymalnie uproszczony; atutem usługi OXY24 Integrator jest również możliwość oferowania pozostałych narzędzi software’owych z oferty Oxycom w modelu resellerskim.

Dzięki OXY24 Integrator dostawcy rozwiązań IT mogą wprowadzić do swojej oferty własną wersję platformy chmurowej, w pełni dostosowaną do wymagań i specyfiki ich klientów (zarówno pod względem zakresu funkcji samej platformy i dostępnych w tym modelu aplikacji, jak i szaty graficznej samego serwisu z aplikacjami). „Wiemy, iż wielu integratorów od dawna nosi się z zamiarem rozszerzenia oferty o nowoczesne usługi chmurowe – to dla nich znakomity sposób na uatrakcyjnienie oferty i pozyskanie nowych klientów. Problem w tym, że przygotowanie własnej platformy chmurowej jest czasochłonne i drogie. OXY24 Integrator jest odpowiedzią na te problemy – pozwala na zaoferowanie nowych usług w oparciu o know-how Oxycom” – dodaje Brusiło.

Najważniejszymi wyróżnikami OXY24 Integrator są:

  • Wirtualne skalowalne środowisko serwerowe (Wirtualne Data Center) do instalacji i konfiguracji systemów i aplikacji wdrażanych przez Integratora/Developera dla swoich klientów.
  • Platforma do zarządzania klientami (firmami) i należącymi do nich użytkownikami pozwalająca na konfigurowanie poszczególnym użytkownikom dostępu do aplikacji bez konieczności fizycznej instalacji aplikacji na stacjach roboczych.
  • Platforma dostępowa dla klientów integratora/developera do uruchamiania aplikacji, z funkcją mieszczenia skrótów do aplikacji na pulpicie stacji roboczej.
  • Gwarantowane SLA na poziomie 99,5% miesięcznie.
  • Możliwość oferowania szerokiej gamy aplikacji z oferty Oxycom, jako uzupełnienie podstawowej oferty Integratora/Developera.

„OXY24 Integrator to produkt kompletny – zapewniamy naszym klientom wszystko, co jest potrzebne do szybkiego uruchomienia usługi udostępniania aplikacji z chmury i gwarantujemy, że ten proces będzie sprawny i praktycznie bezproblemowy. Kluczowym atutem naszej propozycji jest nasza autorska technologia, umożliwiająca łatwe dostosowanie aplikacji pisanych dla Windows do pracy w chmurze – dzięki temu OXY24 Integrator pozwala na błyskawiczne „schmurowanie” dowolnego oprogramowania dostarczanego wcześniej w tradycyjnym modelu” – wyjaśnia Zachariasz Brusiło.