Samsung: nowy topowy aparat i niezwykły sposób na 3D

Samsung Electronics zapowiedział premierę aparatu NX300, nowego flagowego modelu z cieszącej się dużą popularnością serii NX oraz obiektywu NX 45 mm F1.8 2D/3D, pierwszego na świecie jednoobiektywowego systemu 3D, który umożliwia rejestrowanie trójwymiarowych zdjęć i wideo 1080p Full HD.

Wprowadzany na rynek Samsung 45 mm F1.8 2D/3D to pierwszy na świecie jednoobiektywowy system 3D, który umożliwia rejestrowanie trójwymiarowych zdjęć i wideo 1080p Full HD.

Wprowadzony na rynek w 2010 r. system Samsung NX stanowi dziś synonim innowacyjności i znakomitego wzornictwa, oferując każdemu dostęp do najlepszej technologii cyfrowej. NX300 jest doskonałym przedstawicielem linii Samsung. Gwarantuje precyzję obsługi i szybkość wykonywanych zdjęć przy wykorzystaniu zaawansowanych funkcji fotograficznych. Został całkowicie zaprojektowany z myślą o użytkowniku i dzięki zmodernizowanym funkcjom SMART zarówno robienie, jak i udostępnianie fotografii staje się łatwe i wygodne. Jesteśmy również bardzo dumni, że obok aparatu NX300 wprowadzamy do sprzedaży pierwszy jednoobiektywowy system 3D, który otworzy przed konsumentami zupełnie nowy świat trójwymiarowej fotografii i filmowania — powiedział Myoung Sup Han, Senior Vice President and Head of the Digital Imaging Business w Samsung Electronics.

Podstawą znakomitej jakości zdjęć jest nowa matryca APS-CMOS o rozdzielczości 20,3 MPix. Szeroki zakres czułości ISO (ISO 100-25600) zwiększa możliwości aparatu i pozwala robić dobre zdjęcia przy każdym świetle. Nowy hybrydowy autofocus (AF) oparty na detekcji fazy i kontrastu umożliwia szybkie robienie ostrych zdjęć, a szybka migawka (1/6000 sek.) oraz tryb fotografowania seryjnego (8,6 klatek/sek.) powinny zagwarantować, że użytkownik nie przegapi ważnej chwili.

Ekran AMOLED o przekątnej 84 mm (3,31″) i hybrydowy interfejs, który łączy panel dotykowy i pięciokierunkowy przycisk, jest, jak mnie zapewnia Samsung, prosty i intuicyjny w użyciu. Odchylany ekran ułatwia fotografowanie z wysokiego i niskiego kąta, oferując pełną swobodę wyboru ujęcia.

W trybie Smart użytkownicy mogą wybrać jedno z czternastu różnych ustawień, takich jak fotografia kreatywna, krajobraz, ślady świetlne lub stopklatka, które automatycznie regulują przesłonę i szybkość migawki, aby zapewnić jak najlepsze rezultaty w danej sytuacji. Aparat NX300 oferuje też i-Depth, łatwy mechanizm regulowania głębi obrazu z wykorzystaniem systemu i-Function, który pozwala modyfikować parametry aparatu za pomocą pierścienia na obiektywie i korygować obraz bez spuszczania oka z celu.

NX300 kontynuuje tradycję wzorniczą serii NX. Minimalistyczny design w stylu retro, body w kolorze czarnym lub białym z kontrastującym srebrnym paskiem nadaje aparatowi charakterystyczny wygląd.

Łączność Wi-Fi i funkcje Smart Camera pozwalają użytkownikom przenosić zdjęcia między aparatem a smartfonem (lub tabletem). Aby podłączyć urządzenie do aparatu, wystarczy pobrać aplikację Samsung Smart Camera, która jest dostępna w sklepach z aplikacjami do systemów iOS i Android. NX300 będzie wykrywał smartfon i automatycznie łączył się z nim po uaktywnieniu jednej z funkcji Smart Camera, takich jak AutoShare, która powoduje automatyczne wysyłanie do smartfonu każdego zrobionego zdjęcia. Funkcja Mobile Link pozwala użytkownikowi w dowolnym momencie przenosić wybrane zdjęcia lub albumy z aparatu do smartfonu. Aplikacja Smart Camera oferuje też funkcję zdalnego wizjera (Remote Viewfinder), pozwalającą zdalnie sterować aparatem za pomocą smartfona, co umożliwia robienie bardziej pomysłowych fotografii.

Ulepszona łączność Wi-Fi w aparacie NX300 pozwala użytkownikom udostępniać zdjęcia rodzinie i przyjaciołom bezpośrednio z aparatu na witrynach społecznościowych za pomocą klawisza skrótu Direct Link. Można też automatycznie zapisywać fotografie w chmurze z wykorzystaniem funkcji AllShare Play.

Obiektyw Samsung 45 mm 2D/3D (sprzedawany oddzielnie) jest pierwszym na świecie jednoobiektywowym systemem 3D do aparatów konsumenckich. Samsung NX300 w połączeniu z obiektywem 45 mm 2D/3D to jedyny kompaktowy aparat systemowy, który umożliwia zarówno robienie zdjęć, jak i kręcenie filmów 3D Full HD 1080p. NX300 jest kompatybilny z całą rodziną obiektywów i profesjonalnych akcesoriów Samsung NX, co daje wolność tworzenia amatorowi fotografii.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.