THQ wyprzedane

Wiemy kto i za ile kupił wszystkie tytuły wydawane przez Toy Headquarters

THQ najwięcej zarobiło na Relic Entertainment, które zostało sprzedane firmie SEGA. 26,6 miliona dolarów to dużo, ale przejęcie tak utalentowanego zespołu i jego marek musi tyle kosztować. Prawie tyle samo (22,3 mln dol.) Koch Media wydało na Volition, twórców Saints Row i ich marki. Co więcej, niemiecki wydawca, zdecydował się przejąć prawa do wydania Metro: Last Light. Koch Media jest firmą należącą do Deep Silver, które wydawało gry z serii S.T.A.L.K.E.R studia GSC Game World. Wygląda więc na to, że 4A Games będzie mieć dobry kontakt z nowym wydawcą, bo część zespołu tworzącego Metro: Last Light, pracowało nad S.T.A.L.K.E.R-em.

Take-Two

zapłaciło aż 11 milionów dolarów za projekt Evolve studia Turtle Rock Studios. Jest to kooperacyjna gra akcji, od twórców Left 4 Dead. Gry może nie skończyć dotychczasowy producent, bowiem oni również brali udział w licytacji projektu i przegrali (oferta wynosiła tylko 250 tys. dol.). Może Take-Two pozwoli na dokończenie im projektu, a być może zleci go swojej ekipie?

Za to udało się Crytekowi, który tworzył Homefront 2 dla THQ. Projekt zostanie u nich, a koszt przejęcia marki to zaledwie 500 tys. dolarów. South Park RPG od Obsidian przejął Ubisoft (3,2 mln dol.), kupując przy okazji THQ Montreal za 2,5 mln dolarów.

Nabywcy na razie nie znalazło Darksiders i studio Vigil Games oraz licencja na WWE, ale ma się to niedługo wyjaśnić. Pracownicy administracji THQ muszą pożegnać się z pracą. Przez najbliższe tygodnie zatrudnienie będzie mieć tylko mała część osób, odpowiedzialna za finalizacja zawartych umów sprzedaży. Nie wiadomo jak zostanie przez nowych właścicieli zostanie zorganizowana praca w sprzedanych studiach.