Tym tabletom nie są groźne upadek czy zalanie

Panasonic zaprezentował dwa nowe modele wzmacnianych tabletów – 10,1-calowy Toughpad FZ-G1 z systemem operacyjnym Windows 8 Pro oraz mniejszy 7-calowy Toughpad JT-B1, działający na Androidzie 4.0. Oba urządzenia charakteryzują się wytrzymałością, mobilnością oraz wysokimi parametrami technicznymi, które umożliwiają wykorzystanie ich nie tylko w biurze czy w domu, ale także w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych.

Toughpad FZ-G1 to pierwszy tablet Panasonic działający w oparciu o system operacyjny Windows 8 Pro. Cienkie i lekkie urządzenie, ważące niewiele ponad 1 kg, zabezpieczone jest przed działaniem wody i kurzu oraz niskich i wysokich temperatur, umożliwiając pracę w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych. Tablet wytrzymuje upadek z wysokości do 120 cm, a ekran urządzenia pokryty jest wzmocnionym szkłem, zabezpieczając matrycę podczas pracy.

Dotykowy ekran nowego Toughpada o przekątnej 10,1 cala został wyposażony w technikę Dual Touch Input, obsługując maksymalnie 10 aktywnych punktów jednocześnie oraz umożliwiając wykorzystanie elektronicznego rysika do wprowadzania danych do urządzenia. Matryca tabletu charakteryzuje się rozdzielczością Full HD (1920×1200), wysokim kontrastem (jak zapewnia Panasonic) i jasnością o wartości 800cd/m2. Filtr redukujący odbicie światła oraz technologia IPSα Display, rozwijana wspólnie przez Panasonic i Hitachi, umożliwiać ma wygodne korzystanie z Toughpada nawet w ostrym słońcu.

Swobodę pracy w terenie z Toughpadem FZ-G1 zapewnia pojemna 6-komorowa bateria, dzięki której tablet może działać do 8 godzin bez podłączenia do zasilania sieciowego. Dodatkowa 9-komorowa bateria, którą użytkownik może samodzielnie wymienić, przedłuża pracę urządzenia nawet do 16 godzin. Ponadto tablet wyposażony został w czujnik światła, który zmniejsza zużycie energii dostosowując pracę urządzenia do warunków zewnętrznych. Mobilność Toughpada zwiększają wejścia USB 3.0, Bluetooth 4.0 oraz moduł Wireless LAN. Użytkownik według własnego zapotrzebowania może wyposażyć urządzenie w dodatkowe porty USB 2.0, czytnik kart Micro SD, port szeregowy i LAN, a także moduł GPS i opcjonalny czytnik Smart Card. Dzięki opcjonalnemu adapterowi, tablet do uzyskania łączności bezprzewodowej może korzystać z zewnętrznej anteny, zamontowanej na przykład na dachu pojazdu.

Toughpad FZ-G1 został wyposażony w procesor Intel Core i5-3437U o częstotliwości 1,9GHz (2,9GHz z Intel Turbo Boost Technology), 4 GB pamięci RAM oraz dysk twardy SSD o pojemności 128GB, z możliwością rozszerzenia do 256GB. W tablecie zamontowane zostały również aparaty o rozdzielczości 1,3 Mpx z przodu i 3 Mpx z tyłu, które służą do tworzenia dokumentacji fotograficznej. Konfigurowalne klawisze na obudowie urządzenia umożliwiają korzystanie z najważniejszych aplikacji i narzędzi poprzez jedno naciśnięcie przycisku.

Drugi z zaprezentowanych Toughpadów stanowi uzupełnienie większego Toughpada FZ-A1. JT-B1 to 7-calowy tablet, działający w oparciu o system operacyjny Android 4.0. Poręczne urządzenie, ważące niewiele ponad pół kilograma, zostało wyposażone w ekran typu multi-touch, umożliwiający kontrolowanie interfejsu czterema palcami jednocześnie. Matryca tabletu o rozdzielczości WSGVA (1024×600) charakteryzuje się, jak mnie zapewnia Panasonic, dobrą widocznością oraz wysoką jasnością, wynoszącą 500cd/m2. Podobnie jak większy model, także Toughpad JT-B1 może pracować w niskich i wysokich temperaturach od -10 do +50

°C oraz zabezpieczony jest przed działaniem wody i kurzu. Urządzenie wytrzymuje również upadek z wysokości do 150 cm.

Mobilność Toughpada JT-B1 zapewniają moduły 3G, Bluetooth 4.0, Wireless LAN oraz komunikacji bliskiego zasięgu NFC (Near Field Communication), który umożliwia bezprzewodowe gromadzenie i wymianę informacji, kontrolę dostępu czy bezkontaktowe dokonywanie płatności. Wymienna bateria urządzenia umożliwia jego pracę przez 8 godzin bez podłączenia do zasilania. Dodatkowo, urządzenie charakteryzuje się otwartą architekturą, która pozwala na tworzenie specjalistycznych akcesoriów, takich jak czytniki kodów kreskowych czy Smart Cards, przez podmioty niezwiązane z Panasonic.

Tablet wyposażony jest w procesor Texas Instruments Ti OMAP 4460 o częstotliwości 1.5GHz, 1GB pamięci RAM oraz 16GB pamięci Flash. Dodatkowo posiada dwa aparaty – przedni ma rozdzielczość 1,3Mpx, natomiast na tylnej ściance urządzenia znalazł się 13-megapikselowy aparat oraz ledowa lampa błyskowa. Ponadto tablet wyposażony został w czujnik światła, który dostosowuje pracę ekranu do warunków otoczenia, zwiększając komfort korzystania z urządzenia w każdych warunkach oświetleniowych oraz umożliwiając mniejsze zużycie energii. Podobnie jak Toughpad FZ-G1, także mniejszy model posiada konfigurowalne przyciski, umożliwiające szybki dostęp do aplikacji i narzędzi.

„Nowe Toughpady FZ-G1 i JT-B1 zostały stworzone z myślą o osobach korzystających z urządzeń mobilnych w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych. Z tego względu zadbaliśmy nie tylko o podstawowe parametry, takie jak wydajny procesor czy pamięć, ale też o rozwiązania umożliwiające wykorzystanie ich w terenie, czyli moduły komunikacji mobilnej, pojemną baterię, wytrzymałość oraz jasną matrycę, pozwalającą na pracę w każdych warunkach oświetleniowych. Jestem przekonany, że z nowymi tabletami Panasonic mobilni użytkownicy, zyskają pełną swobodę pracy w terenie.” — mówi Jacek Wielgus, Business Development Manager w firmie Panasonic.

0
Źródło: Panasonic
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.