Windows RT już po jailbreaku

System Windows RT, podobnie jak iOS, nie pozwala na instalację gier i aplikacji z zewnętrznych źródeł. Jednak po dokonaniu odpowiednich przeróbek problem znika...
Microsoft Surface z Windows RT

Microsoft Surface z Windows RT

Według autora bloga Surfsec, system Windows RT po dokonaniu odpowiednich modyfikacji można zmusić do instalowania niepodpisanych aplikacji spoza Sklepu Windows. Przeróbka wykorzystuje usterkę w samym systemie i może być wykorzystana do instalacji zarówno aplikacji Metro, jak i tych dla Pulpitu.

Windows RT to zmodyfikowany system Windows 8. Są takie same, a mechanizm Code Integrity w sposób sztuczny rozgranicza te systemy. Nie jest to przeszkodą dla piratów, którzy mogą modyfikować aplikacje i ich mechanizmy weryfikujące licencje. Metoda ta działa również dla Windows 8, co pokazuje jak podobne są te systemy. Można nawet wymusić działanie Code Integrity na Windows 8, by działało to tak, jak w Windows RT. Decyzja, by uniemożliwić instalację aplikacji na Pulpicie nie jest więc podyktowana kwestiami technicznymi, ale kiepską decyzją marketingową. Windows RT potrzebuje ekosystemu aplikacji Win32, by wzmocnić swoją pozycję jako narzędzie do pracy. Zwłaszcza, że jest już wiele tabletów konkurencji — czytam na blogu.

Przeróbka ma jednak pewne wady. Działa tylko do ponownego uruchomienia systemu i wymaga za każdym razem wykonania wielu kroków.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.