Wydajne, ceniutkie ultrabooki Samsunga

Samsung Electronics zapowiedział dziś wprowadzenie dwóch nowych modeli z rodziny Serii 7 – lekkiego i smukłego notebooka 770Z5E Chronos oraz ultrabooka 730U3E Ultra. Oficjalna premiera urządzeń odbędzie się w dniach 8-11 stycznia 2013 roku podczas targów 2013 International Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas w USA.

Samsung 770Z5E Chronos Serii 7

Nowy notebook Samsung Chronos zapewnia niemałą wydajność w cienkiej i lekkiej obudowie znanej ze swoich poprzedników, oferując przy tym większą moc przetwarzania. Nowy Chronos 770Z5E to także oprogramowanie RAMaccelerator, które zwiększa szybkość przeglądania i uruchamiania aplikacji nawet o 150 proc. dzięki wykorzystaniu preinstalowanej pamięci. 10-punktowa matryca dotykowa 15,6″ zapewnia większy komfort pracy, pozwalając na obsługę urządzenia nie tylko za pomocą touchpada i myszy, ale także poprzez bezpośrednią interakcję z ekranem. W aluminiowej obudowie o grubości 20,9 mm kryje się, czterordzeniowy procesor Intel i7, nawet do 16GB pamięci operacyjnej, do 1TB pamięci masowej oraz dedykowana, zewnętrzna karta graficzna AMD Radeon 2GB.

Urządzenie zostało wyposażone w ekran Full HD (1920×1080) o jasności 300 nitów, głośniki JBL, a także baterię, która wystarcza do 11 godzin pracy bez potrzeby podłączania zewnętrznego zasilania. Notebook przechodzi ze stanu uśpienia do pełnej wydajności operacyjnej w 2 sekundy, a uruchamia się w niespełna 12 sekund.

Samsung 730U3E Ultra Serii 7

Jako pierwszy ultrabook w rodzinie Series 7, Samsung 730U3E Ultra oferuje mobilność i wydajność w cienkiej i lekkiej, aluminiowej obudowie. Jakość zdjęć i filmów zapewnić ma matryca 13,3″ o rozdzielczości Full HD (1920×1080) oferująca 178-stopniowy kąt widzenia, natomiast za dźwięk odpowiadają głośniki JBL.

Bateria, pozwalająca na pracę do 8 godzin bez potrzeby podłączania zewnętrznego zasilania, umożliwia całodzienną pracę nawet w podróży, a najnowsze procesory Intel Core i5 lub i7 oraz dysk SSD o pojemności 256GB zapewniają moc obliczeniową, która powinna spełnić potrzeby bardziej wymagających użytkowników. 10-punktowy ekran dotykowy i rozruch urządzenia w 6 sekund maksymalizują wydajność mobilnej pracy. Urządzenie będzie także dostępne w wersji z obsługą 4G LTE (model dotykowy), co oznacza jeszcze swobodniejszy dostęp do sieci. Łączność z innymi urządzeniami nie będzie stanowić problemu dzięki trzem portom USB 3.0 i portowi LAN, natomiast cienkie gniazdo blokady pozwoli zabezpieczyć urządzenie przed kradzieżą.

Rok 2012 był decydujący dla naszej działalności na rynku PC. Poszerzyliśmy naszą ofertę, wykorzystując nowe kategorie produktowe co doprowadziło do znaczącego rozwoju branży –powiedział David Song, starszy wiceprzes działu IT & Mobile Communications w Samsung Electronics (Senior Vice President of IT & Mobile Communications). W 2013 roku skupimy się na innowacjach, dostarczając produkty, które dopasowują się do stylu życia klientów, jednocześnie utrzymując wysokie standardy wzornictwa i wydajności. Nowe produkty Serii 7 – Chronos i Ultra, to tylko dwa przykłady tego, czego można po nas oczekiwać w rozpoczętym właśnie roku.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.