10 lat polskich pamięci

Polacy nie gęsi, swoje pamięci mają... czy jakoś tak. Naprawdę miło jest nam pisać informację o tym, że w Polsce działają nie tylko przedstawicielstwa wielkich koncernów z Chin, Korei i Stanów, ale również rodzimi producenci. Tacy jak GOODRAM, który świętuje właśnie swoje 10-lecie.

GOODRAM to marka wprowadzona przez polską firmę specjalizującą się w pamięciach komputerowych – Wilk Elektronik SA. Narodziny marki związane były z otwarciem nowoczesnej fabryki pamięci komputerowych w Łaziskach Górnych na Śląsku. Obecnie znajduje się tam nowoczesny polski zakład produkcji pamięci RAM i USB, zatrudniający ponad 130 osób. Jedyny w Europie Środkowo-wschodniej!

„Lata pracy na rynku pamięci RAM umożliwiły mi zdobycie odpowiedniego doświadczenia i wiedzy. Zaplecze techniczne było na wyciągnięcie ręki co ułatwiło mi podjęcie ryzykownej, jak na tamte czasy, decyzji o rozpoczęciu własnej produkcji” – wspomina Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA.

Produkcja - widok ogólny. Fot: GOODRAM.

Produkcja – widok ogólny. Fot: GOODRAM.

Co ciekawe, nazwę marki – GOODRAM – wybrali w wewnętrznym konkursie sami pracownicy firmy. Początkowo produkcja obejmowała jedynie moduły pamięci RAM, ale z biegiem czasu oferta została poszerzona o pamięci USB, karty pamięci i dyski SSD.

Gratulujemy! Życzymy dalszych 100 lat! I jesteśmy ciekawi, czy szanowny jubilat podziękuje nam za pamięć 😉

0
Źródło: GoodRAM
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.