55-calowy OLED TV już w sklepach. Ale w jakiej cenie…

Jak każda nowość na rynku, LG OLED TV o przekątnej 55 cali zabija ceną. Model właśnie trafia do sprzedaży, ale kosztuje równowartość 30 tysięcy złotych.

LG ma się czym pochwalić na rynku telewizorów. Oprócz 55-calowego telewizora OLED, oferuje także pierwszy wprowadzony do masowej sprzedaży 84-calowy model o rozdzielczości Ultra HD. Ekran telewizora Ultra HD zawiera 8 milionów pikseli (3840 x 2160), dzięki czemu wyświetla obraz o rozdzielczości czterokrotnie większej niż Full HD. Opracowana przez LG funkcja skalowania do wyższej rozdzielczości (Resolution Upscaler Plus) umożliwia uzyskanie bogatszych szczegółów i lepszej ostrości w przypadku sygnału o standardowej rozdzielczości HD.

Wraz z rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu dostawami do sklepów w Korei Południowej, LG stanie się pierwszym na świecie producentem, który oferuje użytkownikom 55-calowy telewizor OLED (model 55EM9700). Ten zaawansowany telewizor został wyposażony w technologię WRGB OLED, która pozwoli na uzyskanie żywych i jasnych kolorów oraz głębokiej czerni, ponieważ dotychczasowa konfiguracja pikseli RGB wzbogacona została o biały subpiksel.

Telewizor OLED kosztuje równowartość 30 tysięcy złotych. Nic dziwnego, że LG mogło pochwalić się aż/tylko (niepotrzebne skreślić) setką sprzedanych modeli w przedsprzedaży.

0
Źródło: LG
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.