55-calowy OLED TV już w sklepach. Ale w jakiej cenie…

Już możesz kupić sobie telewizor w nowej technologii.

LG ma się czym pochwalić na rynku telewizorów. Oprócz 55-calowego telewizora OLED, oferuje także pierwszy wprowadzony do masowej sprzedaży 84-calowy model o rozdzielczości Ultra HD. Ekran telewizora Ultra HD zawiera 8 milionów pikseli (3840 x 2160), dzięki czemu wyświetla obraz o rozdzielczości czterokrotnie większej niż Full HD. Opracowana przez LG funkcja skalowania do wyższej rozdzielczości (Resolution Upscaler Plus) umożliwia uzyskanie bogatszych szczegółów i lepszej ostrości w przypadku sygnału o standardowej rozdzielczości HD.

Wraz z rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu dostawami do sklepów w Korei Południowej, LG stanie się pierwszym na świecie producentem, który oferuje użytkownikom 55-calowy telewizor OLED (model 55EM9700). Ten zaawansowany telewizor został wyposażony w technologię WRGB OLED, która pozwoli na uzyskanie żywych i jasnych kolorów oraz głębokiej czerni, ponieważ dotychczasowa konfiguracja pikseli RGB wzbogacona została o biały subpiksel.

Telewizor OLED kosztuje równowartość 30 tysięcy złotych. Nic dziwnego, że LG mogło pochwalić się aż/tylko (niepotrzebne skreślić) setką sprzedanych modeli w przedsprzedaży.