Alcatel One Touch Idol X: 5 cali 1080p i Android 4.2

Jest wyjątkowo smukły i wyposażony w energooszczędny 4-rdzeniowy procesor Cortex-A7.

Urządzenie idealnie wpisuje się w trend „tegorocznych” modeli telefonów. Ma 5-calowy ekran o rozdzielczości 1080p i 4 rdzenie. Zupełnie tak samo jak HTC One, Sony Xperia Z, ZTE Grand S, czy Huawei Ascend D2.

W jego wnętrzu znajduje się 4-rdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,2 GHz. Wprawdzie producent nie podaje konkretnego modelu, ale właśnie takimi parametrami charakteryzuje się MediaTek MT6589. Układ bazuje na energooszczędnych rdzeniach Cortex-A7, a ceny innych modeli z tym procesorem nie są zbyt wygórowane.

Ponadto Alcatel One Touch Idol X jest wyposażony w 16 GB pamięci flash, która można rozbudować o kolejne 32 GB (microSD). Bateria ma pojemność 2000 mAh, a grubość urządzenia to zaledwie 7,1 mm. Aparat ma mieć 13 lub 8 Mp – w zależności od wersji dostępnej w danym kraju. Łączność LTE? Niestety, nic z tych rzeczy.

W kwestii wyglądu Idol X wpisuje się w trend, jaki wyznaczyła Nokia i HTC swoimi telefonami z Windows Phone. Nowy Alcatel do sprzedaży wejdzie dopiero w lipcu. Oficjalna cena nie jest jeszcze znana.