Bill Gates odpowiada na niewygodne pytania internautów

AMA to cykl wywiadów na stronach portalu Reddit, gdzie użytkownicy zadają pytania wielu popularnym osobom.

Do tej pory przez serwis przewinęły się już takie nazwiska jak Barack Obama, Bear Grylls, czy Neil Degrasse Tyson. Teraz dołącza do nich kolejne – Bill Gates. Założyciel Microsoftu przedstawił się jako współprzewodniczący fundacji Bill & Melinda Gates. Przy okazji pyta on internautów, czy mają jakiś pomysł jak usunąć z Internetu poniższe zdjęcie. Mamy nadzieję, że jednak się nie da.

Padło m.in. trudne pytanie, co jest lepsze – Windows 7, czy też Windows 8. Niestety pan Gates ograniczył się jedynie do odpowiedzi „większe jest lepsze”. Zapytany o przyszłe technologie, twierdzi że liczy na roboty, ekrany nie wymagające zasilania i rozpoznawanie mowy, co całkowicie zmieni nasze podejście do komputerów.

Ponadto Bill Gates od tygodnia ma nowy komputer, a jest to Microsoft Surface Pro. Podczas pisania odpowiedzi korzysta jednak z Perspective Pixel, czyli gigantycznego ekranu (55 lub 82″) działającego pod kontrolą Windows 8.

Kolejny użytkownik zapytał o produkt, który nigdy nie został ukończony, choć wg byłego prezesa – powinien znaleźć się na rynku. Odpowiedzią jest WinFS, czyli technologia przechowywania danych bez konieczności operacji na plikach. Początkowo miała pojawić się w systemie Vista, jednak nic z tego nie wyszło. Część rozwiązań jest jednak stosowana w SQL Server oraz ADO.NET.

Pozostałe pytania, dotyczące m.in. ulubionego zespołu, czy ulubionych książek, a także wiele tych związanych z fundacją znajdziecie tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.