Bill Gates odpowiada na niewygodne pytania internautów

Na stronach Reddit wystartowała dyskusja z założycielem Microsoftu.

Do tej pory przez serwis przewinęły się już takie nazwiska jak Barack Obama, Bear Grylls, czy Neil Degrasse Tyson. Teraz dołącza do nich kolejne – Bill Gates. Założyciel Microsoftu przedstawił się jako współprzewodniczący fundacji Bill & Melinda Gates. Przy okazji pyta on internautów, czy mają jakiś pomysł jak usunąć z Internetu poniższe zdjęcie. Mamy nadzieję, że jednak się nie da.

Padło m.in. trudne pytanie, co jest lepsze – Windows 7, czy też Windows 8. Niestety pan Gates ograniczył się jedynie do odpowiedzi „większe jest lepsze”. Zapytany o przyszłe technologie, twierdzi że liczy na roboty, ekrany nie wymagające zasilania i rozpoznawanie mowy, co całkowicie zmieni nasze podejście do komputerów.

Ponadto Bill Gates od tygodnia ma nowy komputer, a jest to Microsoft Surface Pro. Podczas pisania odpowiedzi korzysta jednak z Perspective Pixel, czyli gigantycznego ekranu (55 lub 82″) działającego pod kontrolą Windows 8.

Kolejny użytkownik zapytał o produkt, który nigdy nie został ukończony, choć wg byłego prezesa – powinien znaleźć się na rynku. Odpowiedzią jest WinFS, czyli technologia przechowywania danych bez konieczności operacji na plikach. Początkowo miała pojawić się w systemie Vista, jednak nic z tego nie wyszło. Część rozwiązań jest jednak stosowana w SQL Server oraz ADO.NET.

Pozostałe pytania, dotyczące m.in. ulubionego zespołu, czy ulubionych książek, a także wiele tych związanych z fundacją znajdziecie tutaj.