Eset: nowa ochrona dla komputerów Mac

Firma Eset, producent rozwiązań antywirusowych, z których korzysta 3,5 mln Polaków, udostępniła najnowsze wersje swoich programów na platformę Mac. Do sklepów trafia właśnie system antywirusowy i antyspyware Eset Cyber Security oraz pakiet bezpieczeństwa Eset Cyber Security Pro. Nowe rozwiązania są odpowiedzią na zagrożenia wymierzone w Mac OS X takie jak Flashback Trojan, który w 2012 zainfekował kilkaset tysięcy komputerów Apple.
Fakty dotyczące złośliwego oprogramowania na komputerach Mac

Fakty dotyczące złośliwego oprogramowania na komputerach Mac

E

set Cyber Security 6 to nowa wersja programu antywirusowego adresowanego do użytkowników komputerów Mac. Koncentruje się na efektywnym wykrywaniu nowych zagrożeń wykorzystując zaawansowaną analizę heurystyczną oraz sygnatury generyczne. Program pracuje w oparciu o bazujący na chmurze system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików Eset LiveGrid. Zastosowana technika białych list oraz zminimalizowana ilość powiadomień ponoć skróciły czas potrzebny na skanowanie systemu i pozwalają na bezpieczną pracę bez spadku mocy obliczeniowej komputera, jak zapewnia eset. Dzięki zwiększeniu wydajności oraz zaawansowanemu silnikowi skanowania ThreatSense Eset ma pozwalać cieszyć się płynnym działaniem również podczas przeglądania multimediów.

Prócz osłony antywirusowej zwiększono nacisk na ochronę prywatności. Użytkownicy mogą swobodnie przepuszczać lub blokować przychodzące i wychodzące połączenia dla wybranych aplikacji, usług i numerów portów chroniąc swoją tożsamość. Dodatkowo elastyczny system licencjonowania Eset pozwala na ochronę kilku systemów na jednym urządzeniu. Kupując rozwiązanie dedykowane na Mac klient ma możliwość opcjonalnej instalacji analogicznego produktu – antywirusa bądź pakietu bezpieczeństwa – chroniącego środowisko Windows. Zadbano również o design interfejsu, który jest spójny ze wzornictwem Apple.

Eset Cyber Security 6 Pro to kompletny pakiet bezpieczeństwa zawierający wszystko, co jest współcześnie potrzebne do bezpiecznego korzystania z komputera Mac. Zawiera wszystkie standardowe funkcje Eset Cyber Security, a dodatkowo oferuje wzmocnioną zaporę osobistą (Personal Firewall) oraz stopniowalną kontrolę rodzicielską umożliwiającą nadzór nad sieciową aktywnością dzieci.

W ostatnich latach laboratorium Eset wykryło kilkanaście rodzin malware’u wymierzonego w platformę Mac, jak Flashback Trojan, który zainfekował ponad 500 tysięcy urządzeń. Liczba tych programów stale rośnie. Choć znacznie liczniejsze wirusy tworzone z myślą o Windows nie stwarzają zagrożenia dla środowiska Mac OS X, to komputer Apple może rozsiewać je dalej. Eksperci Eset wzięli pod uwagę te czynniki pracując nad najnowszymi rozwiązaniami dla użytkowników komputerów Mac. Proaktywną ochronę i dodatkowe warstwy zabezpieczenia zaprojektowano z myślą o platformie Mac OS X, ale też jako tarczę przed atakami na środowisko Windows oraz systemy bazujące na Linuksie.

0
Źródło: ESET

Ze względu na ciszę wyborczą premoderujemy wszystkie komentarze, które mogą pojawiać się z opóźnieniem. Uprzejmie prosimy o cierpliwość.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.