Ewolucja PSP i PS Vity

Do PlayStation Meeting - konferencji Sony, na której spodziewamy się zobaczyć następcę PS3 zostało nam mniej niż 24 godziny. Wczoraj oglądaliśmy ewolucję konsol stacjonarnych, dziś możemy zobaczyć jak tworzyła się historia konsolek przenośnych.

PlayStation Portable (PSP) pojawiło się na japońskim rynku w 2004r. i w porównaniu do konkurencyjnego Nintendo DS zdawało się technologicznym cudem. Mimo to w pierwszych latach konsolka nie odniosła wielkiego sukcesu – brakowało na nią dobrych tytułów. Dopiero kilka lat temu PSP odżyło i stało się liderem jeśli chodzi o dostępność gier retro (w tym konwersji z PS One) oraz jRPG. Mimo to pod względem ilości sprzedanych sztuk nie przebiła Nintendo DS (73 miliony w porównaniu do 151 milionów DS).

PS Vita 22 lutego będzie obchodziła swoje pierwsze urodziny. Mimo dużego skoku technologicznego względem PSP konsolka nie stała się tak wielkim hitem jak Sony przewidywało – winy doszukuje się przede wszystkim w zbyt małej ilości ekskluzywnych tytułów i drogich cenach gier, dorównującym tym z PS3. Być może czasy świetności PS Vity jeszcze nadejdą…

Jeśli nie chcecie przegapić jutrzejszej konferencji Sony TUTAJ możecie zapisać się do specjalnego newslettera.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.