Głośniki 2.1, które dadzą złudzenie przestrzeni

Oferta producenta wzbogacona zostaje o głośniki T6 Series II – bezprzewodowy zestaw 2.1, które mają wyróżnić się basami wysokiej jakości oraz możliwością indywidualnego wyboru między dźwiękiem stereofonicznym a przestrzennym.

Głośniki wyposażone zostały w kodek aptX do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego dźwięku bez opóźnień i zakłóceń. Dzięki niemu zestaw można w łatwy sposób sparować z każdym urządzeniem posiadającym moduł Bluetooth. T6 Series II sprawdzą się również z komputerami stacjonarnymi nieposiadającymi technologii bezprzewodowej – wszystko dzięki możliwości podłączenia ich za pomocą nadajnika USB Creative BT-D1 kompatybilnego z łącznością Bluetooth i aptX.

T6 Series II z grona innych zestawów 2.1 wyróżniać ma, jak twierdzi Creative, „możliwość przeistoczenia ich w pełnowymiarowy zestaw 5.1”. Zapowiedź brzmi nieco na wyrost, ale, jak tłumaczy Creative, udało się to osiągnąć dzięki głośnikom satelitarnym z regulacją kąta ustawienia. Aby skorzystać z tego rozwiązania wystarczy obrócić górną część głośników satelitarnych. W obydwa głośniki wbudowane zostały przetworniki odpowiedzialne za, jak zapewnia Creative, wyraziste tony średnie i wysokie. Ponadto po usunięciu podstawek z głośników satelitarnych, możliwe jest zamontowanie ich na ścianie. W zestawie znalazł się również głośnik niskotonowy wzbogacający dźwięk w podbite basy. Kompaktowa obudowa subwoofera kryje w sobie technologię SLAM, polegającą na symetrycznym obciążeniu modułu akustycznego, dzięki czemu głośnik ma lepiej spełniać swoją funkcję.

Aby zwiększyć wygodę korzystania z zestawu, wyposażony on został w pilota zdalnego sterowania wykorzystującego podczerwień oraz w wielofunkcyjny cyfrowy regulator, umożliwiający zmiany źródła dźwięku (Bluetooth, USB lub Aux In), regulację głośności oraz parowanie głośników z nadajnikami Bluetooth.

Nowa wersja głośników Creative – T6 Series II – dostępna będzie w sprzedaży w marcu 2013 roku. Ich cena wyniesie 1599 PLN. W sprzedaży pozostanie również podstawowy model zestawu – ZiiSound T6, dla fanów klasyki poszukujących bardziej przystępnego rozwiązania cenowego. Cena specjalna ZiiSound T6 wynosić będzie 1299 PLN.

0
Źródło: Creative
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.