Google publikuje niesamowity film o okularach Glass

Google opublikował nowe wideo przedstawiające od dawna zapowiadany projekt Google Glass, czyli coś co w przyszłości może stać się następcą smartfonów.

Google Glass to multimedialne okulary wyposażone m.in. w wyświetlacz i kamerę wideo. To nie pierwsza prezentacja konceptu okularów. Pierwszy film pokazujący możliwości okularów

został opublikowany

niecały rok temu.

Tym razem Google pokazuje bardziej realistyczny interfejs i znacznie więcej detali na temat funkcjonowania okularów. Wynika z niego, że okulary będą mogły wykonywać komendy głosowe. W ten sposób będziemy mogli m.in. nagrać wideo, zrobić zdjęcie, wysłać wiadomość, przeszukać Sieć, sprawdzić pogodę, uruchomić nawigację, sprawdzić szczegóły lotu, czy nawet uruchomić streaming wideo.

Okulary nie tylko wyświetlą odpowiednie informacje na wbudowanym ekranie, ale będą mogły także komunikować się z nami głosowo. To oznacza, że korzystając z Google Glass będziemy mogli zapomnieć o bezpośredniej obsłudze urządzenia i mieć obie ręce zupełnie wolne.

Firma już wcześniej zapowiadała, że pierwsza, deweloperska wersja okularów pojawi się na początku przyszłego roku. Ma kosztować ok 1500 dolarów. Ponadto firma szuka kreatywnych ludzi, którzy pomogą w usprawnianiu okularów. Google pisze, że projekt wciąż jest we wczesnej fazie rozwoju i jeszcze nie wszystko może działać jak należy.

Wszyscy chętni do pozyskania okularów powinni zgłosić się do Google korzystając z Google+ lub Twittera. Wystarczy napisać, co byś zrobił, gdybyś miał Google Glass. Więcej szczegółów

znajdziecie tutaj

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.