HTC One – supersmartfon z ekranem 1080p, aparatem HDR i Snapdragonem 1,7 GHz

HTC naprawdę zaskoczyło innowacyjnością!

H

ardware T omo

C

HTC One to prawdziwy high-end wśród smartfonów. W jego wyposażeniu znajdziemy 4,7-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (468 ppi), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 600 z taktowaniem 1,7 GHz, 2 GB pamięci RAM (DDR2), 32 lub 64 GB wbudowanej pamięci flash, łączność LTE oraz wszystko to, czego możemy oczekiwać od smartfona z najwyższej półki, tj. WiFi 802.11ac, micro-USB, Bluetooth 4.0, układ NFC, nawigację A-GPS (wzmocniony systemem GLONASS) oraz dwa głośniki stereo umieszczone z przodu obudowy.

O.o –

obudowa i oprogramowanie

Urządzenie mierzy 9,3 mm grubości, zaś waży 143 gramy. Obudowa wykonana jest z metalu, a antena została wbudowana w obudowę, co umożliwiło 12 lat badań i cały szereg opatentowanych technologii. Bateria ma pojemność 2300 mAh, a system operacyjny to Android 4.1.2 Jelly Bean z nakładką HTC Sense w najnowszej wersji 5.0.

Ultraaparat

Teraz parę słów na temat aparatu. To nowy, 4-megapikselowy czujnik o nazwie HTC UltraPixel, wyposażony w matrycę BSI o niezbyt imponującym rozmiarze 1/3″, ale rozmiar piksela to 2.0

μm

– dwukrotnie większy, od pikseli w 8-megapikselowym aparacie HTC One X. Dzięki temu nowy aparat ma przechwytywać więcej światła. Obiektyw oferuje jasność na poziomie f/2.0 i szeroki kąt 28 mm. HTC dodaje do tego optyczną stabilizację obrazu, funkcję filmowania w HDR (przykłady na drugiej stronie) oraz przednią kamerę 2,1 MP, którą także można kręcić filmy w Full HD.

Ceny i dostępność

HTC One dostępny będzie 15 marca. Cena to około 500 funtów brutto, czyli ponad 2500 złotych.


Na drugiej stronie przykładowe filmy HDR i zdjęcia, wykonane smartfonem HTC One.

Filmy HDR

(autorstwa HTC…)

Przykładowe zdjęcia (dostarczone przez HTC…)