Huawei MediaQ integruje twoje multimedia

Huawei, globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), zaprezentował podczas Mobile World Congress 2013 produkt MediaQ M310 – urządzenie, które pozwala na stworzenie domowego systemu multimedialnego poprzez połączenie ze sobą urządzeń mobilnych i stacjonarnych. MediaQ M310 pozwala na zarządzanie mediami z poziomu smartfona czy tabletu, prowadzenie rozmów wideo i granie w gry komputerowe nawet na kilku różnych ekranach (telewizor/monitor/projektor multimedialny).

MediaQ M310 to niewielka kostka o grubości 14mm, skrywająca w swoim wnętrzu czterordzeniowy procesor ARM9. Urządzenie umożliwia bezprzewodową komunikację poprzez transmiter HDMI, a w połączeniu z ekranem telewizyjnym i kamerą zewnętrzną, oferuje połączenia wideo. Wbudowaną pamięć o pojemności 32GB można rozszerzyć dzięki kartom MicroSD.

„W czasie szybkiej ewolucji cyfrowych urządzeń domowych, Huawei MediaQ zapewnia dostęp do multimedialnej rozrywki bez konieczności wymiany urządzeń, którymi użytkownik już dysponuje i lubi” — powiedział Yang Zhirong, prezes Huawei Home Devices.

„Niezwykle wszechstronny system MediaQ łączy w sobie dekoder STB, inteligentny telewizor i platformę, dzięki której możliwe jest udostępnienie multimedialnych treści z każdego urządzenia.”

Huawei MediaQ pozwala, jak zapewnił Huawei, wygodnie zarządzać plikami multimedialnymi zapisanymi na komputerze osobistym, dysku twardym a także innych mobilnych nośnikach danych. MediaQ wyposażono m.in. w preinstalowane gry: Ducati Bike Breaker’s Revenge II, w które można grać przy użyciu tabletu czy konsoli. Dodatkowe dostępne akcesoria systemu to m.in. uniwersalny, „inteligentny” pilot obsługujący MediaQ oraz moduły STB (set-up boxy) i telewizor, a także oprogramowanie, które zmienia smartfon w myszkę i klawiaturę do obsługi MediaQ oraz, dodatkowo, kabel zasilający typu „Y” do podłączenia mobilnych dysków i pamięci USB.

0
Źródło: Huawei
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.