Innowacyjny telewizor Ikea Uppleva już w sklepach, ale…

...ceny raczej mało przystępne.

Do asortymentu wszystkich sklepów Ikea w Polsce została właśnie wprowadzona Uppleva – rozwiązanie do pokoju dziennego, łączące regały z serii BESTÅ z telewizją i systemem dźwiękowym. Wszystkimi urządzeniami wbudowanymi w Uppleva można sterować przy pomocy jednego pilota, a wszystkie kable są schowane.

Seria Uppleva obejmuje około 45 produktów, w tym telewizory LED Full HD w czterech rozmiarach, system dźwięku 2.1 w dwóch rozmiarach z bezprzewodowym głośnikiem niskotonowym (subwooferem), uchwyty, osprzęt i ramy dekoracyjne do telewizora oraz uzupełniające akcesoria elektroniczne.

Każdy telewizor posiada wbudowany odtwarzacz CD/DVD/Blu-ray, a cały system jest zintegrowany z meblami. Dodatkowo telewizory o przekątnej powyżej 24” to tzw. smart TV z dostępem do Internetu. Są one przystosowane do korzystania z sieci Wi-Fi, a przy pomocy osobno sprzedawanego adaptera można połączyć telewizor z komputerem, smartfonem czy innymi urządzeniami w ramach sieci bezprzewodowej.

Sprzedaż Uppleva rozpoczęła się w czerwcu 2012 roku, kiedy to produkt został wprowadzony do pięciu wybranych sklepów w pięciu miastach Europy: Sztokholmie, Paryżu, Berlinie, Mediolanie i Gdańsku.

Ceny

Najtańsza Uppleva z telewizorem 32″ kosztuje 3745 złotych. Najdroższa meblościanka z 46-calowym Smart TV to koszt 7009 zł. Zestaw można złożyć samemu, dobierając poszczególne komponenty. Ceny telewizorów Uppleva można sprawdzić tutaj.