Kompaktowe Panasoniki: Wi-Fi, NFC i więcej pikseli

Panasonic w okolicach marca wprowadzi na rynek aparaty prezentowane na targach CES 2013, w tym zaawansowany Lumix TZ40, wytrzymały FT5; kompaktowy super zoom LZ30 i stylowy XS1.
Lumix TZ40 jest najbardziej zaawansowanym dotychczas aparatem kompaktowym firmy Panasonic, łączącym 18,1-megapikselowy czujnik MOS z 20-krotnym zoomem optycznym. Poza tym oferuje możliwość nagrywania filmów Full HD AVCHD, wiele trybów kreatywnych, wbudowane Wi-Fi oraz możliwość korzystania z technologii NFC, dzięki którym użytkownik może wykadrować i zrobić zdjęcie zdalnie przy użyciu smartfona lub tabletu, dzielić się zdjęciami ze znajomymi na ulubionych portalach społecznościowych, a także przeglądać zdjęcia i filmy na swoim telewizorze lub telefonie.

Cena: 379 euro (ok. 1600 zł).

Dla użytkowników, którzy nie potrzebują Wi-Fi firma Panasonic wprowadzi na rynek model DMC-TZ35, który posiada te same funkcje co model TZ40, oraz 16,1-megapikselowy czujnik MOS.

Dzięki solidnej budowie modelu Lumix FT5, zdjęcia można robić gdziekolwiek – chociażby podczas nurkowania czy wspinaczki. Model FT5 jest wodoodporny do 13 metrów, odporny na wstrząsy i upadki z 2 metrów, odporny na temperatury do -10 °C i nacisk do 100 kg, dzięki czemu jest jednym z najtwardszych zawodników na rynku aparatów kompaktowych.

FT5 oferuje 16,1-megapikselowy czujnik MOS, nagrywanie filmów w jakości Full HD (1920 x 1080 pikseli), łączność WiFi oraz technologię NFC.

Cena: 399 euro (ok. 1700 zł).

Panasonic wprowadza także na rynek model

FT25

– wytrzymały aparat do codziennego użytku, który może być również wykorzystany podczas mniej ekstremalnych wycieczek. Model FT25 jest wodoodporny do 7 metrów, odporny na wstrząsy i upadki z 1,5 metra oraz odporny na temperatury do -10 °C.

Najnowszy kompaktowy super zoom Lumix LZ30, umożliwia większą swobodę w fotografii dzięki 35-krotnemu zoomowi optycznemu oraz szeregowi kreatywnych opcji i trybów. Zastosowany w modelu zoom pozwala przybliżyć oddalone obiekty z zachowaniem pełnej rozdzielczości 16,1 Megapiksela. Natomiast szeroki kąt obiektywu (25 mm dla filmu 35mm) pozwala ująć w kadrze obszar około 2 razy większy niż w przypadku standardowego obiektywu 35mm.

Cena: 230 dolarów (ok. 750 zł).

Panasonic zaprezentował także pierwszy z nowej linii kompaktowych aparatów – model Lumix XS1. Aparat o rozdzielczości 16,1 Megapiksela, stylowym designie i grubości zaledwie 14 mm, bez problemu zmieści się choćby w damskiej torebce.

Nowy, kompaktowy aparat Lumix DMC-SZ9 dysponuje 16,1- megapikselowym czujnikiem MOS, 10-krotnym zoomem optycznym oferowanym przez obiektyw LEICA DC, dostępem do Wi-Fi oraz 14 efektami kreatywnymi.

DMC-SZ3

to siostrzany model aparatu SZ9, który również charakteryzuje się smukłym i stylowym wzornictwem, posiadając wszystkie niezbędne funkcje w atrakcyjnej cenie.

0
Źródło: Panasonic
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.