Który smartfon jest najbardziej niezawodny?

Nie jest to ani Lumia, ani Galaxy.

Niezawodność smartfonów według FixYa

Niezawodność smartfonów według FixYa

Według rankingu FixYa, iPhone wypadł najlepiej, zdobywając 3,47 punktu, czyli ponad dwukrotnie więcej, niż Samsung (1,21 punktu). Na trzecim miejscu znalazła się Nokia (0,68 punktu), na czwartym Motorola (0,68 punktu). Wyniki uwzględniają aktualny udział tych smartfonów na rynku.

Jeżeli chodzi o iPhone’a, 35 procent osób narzekało na czas prac na baterii, 20 procent na brak innowacyjności, 15 procent na niskie możliwości personalizacji, kolejne 15 procent na problemy z łącznością WiFi.

Jeżeli chodzi o smartfon Samsung, 40 procent ankietowanych miało problemy z mikrofonem, 20 procent z głośnikiem, 15 procent z nagrzewaniem się urządzenia i czasem pracy na baterii.

Jeżeli chodzi o Nokię, to 35 procent respondentów narzekało na niską responsywność urządzenia, 20 procent na brak dobrych aplikacji i na słaby czas pracy na baterii, 15 procent na przegrzewanie się telefonu.

Jeżeli chodzi o Motorolę, to 30 procent narzekało na preinstalowane aplikacje, 25 procent na ekran dotykowy, 20 procent na jakość głośnika i 15 procent na jakość zdjęć wykonywanych wbudowanym aparatem.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News