MeMO Pad Smart: 10-calowy tablet od Asusa

Memo Pad Smart to nowy tablet firmy Asus, wyposażony w 10-calowy ekran HD i czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3. Tablet pracuje na systemie Android 4.1. Urządzenie kosztuje 299 dolarów.

MeMO to skrót od „My Mobile. My Moment”, który odzwierciedla ideę tabletu stworzonego dla osób będących w ciągłym ruchu. Tablet posiada ekran HD o przekątnej 10,1 cala, rozdzielczości 1280×800 i 10-punktowej matrycy multidotykowej, pozwalającej na łatwą obsługę aplikacji w systemie Android. Technologia IPS zapewnić powinna przyzwoitą jakość obrazu i szerokie kąty widzenia (170 stopni), natomiast jasność wynosząca 350 nitów powinna gwarantować czysty i wyraźny obraz nawet w pełnym słońcu.

MeMO Pad Smart ma 9,9 mm grubości i waży 580 g. Wyposażono go w czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3 zapewniający, jak nas zapewnia Asus, płynną pracę systemu Android 4.1. Tablet może pracować na baterii, jak podaje Asus, przez osiem i pół godziny (czas mierzony w trybie oszczędzania energii, przy odtwarzaniu filmu w jakości 720p, jasności 60 nitów oraz domyślnej głośności i podłączonych słuchawkach). 16GB wbudowanej pamięci można rozszerzyć przy pomocy karty SDHC, zyskując więcej miejsca na aplikacje, filmy i muzykę. Dwie kamery (tylna – 5 MP i przednia – 1,2 MP) sprawiają, że MeMO Pad Smart nadaje się do prowadzenia rozmów wideo oraz robienia zdjęć i nagrywania filmów.

Tablet pracuje na systemie Android 4.1, który posiada szereg dodatkowych aplikacji firmy Asus. SuperNote Lite to pakiet aplikacji biurowych. Jego uzupełnieniem jest WebStorage Office – aplikacja do edycji i tworzenia dokumentów zgodnych ze standardem Microsoft Office. Wśród przydatnych programów znajdziemy również App Locker, pozwalający zabezpieczyć nasze dane oraz App Backup – program do tworzenia kopii zapasowych zainstalowanych aplikacji.

Folio Key to opcjonalny dodatek w postaci składanego ochronnego pokrowca dla MeMO Pad Smart. Pokrowiec posiada wbudowaną klawiaturę Bluetooth, która zwiększa efektywność i wygodę pracy na tablecie zarówno w podróży, jak i w domu. Wykonany z lekkiej mikrofibry i wyposażony w magnetyczny zaczep Folio Key posiada też podstawkę, która utrzymuje wyświetlacz pod kątem podczas oglądania filmów i pisania. Klawiatura korzysta z własnej baterii, która pozwala nawet na miesiąc pracy bez konieczności ładowania.

Asus MeMO Pad jest dostępny w trzech wariantach kolorystycznych, błękitnym, różowym i białym, w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 299 dolarów.

0
Źródło: Asus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.