Nowe supernotebooki Samsunga

Podczas Regionalnego Forum Europejskiego 2013 (European Regional Forum), odbywającego się w dniach 2-4 lutego w Monaco, firma Samsung zaprezentowała dwa modele komputerów przenośnych Serii 7.

Udoskonalony notebook Chronos Serii 7 to w pełni profesjonalny model o lżejszej i cieńszej od poprzedników obudowie. Natomiast nowy ultrabook Ultra Serii 7 oferuje zwiększoną moc obliczeniową, oddzielną grafikę i zaawansowaną obsługę dotykową.

Samsung Chronos 770Z5E Serii 7

Notebook Samsung Chronos zapewnia większą moc przetwarzania w jeszcze cieńszej i lżejszej obudowie od swoich poprzedników. Nowy model to także oprogramowanie RAMaccelerator, które zwiększa szybkość przeglądania i uruchamiania aplikacji nawet o 150 proc., dzięki wykorzystaniu preinstalowanej pamięci. Urządzenie oferuje ponadto 10-punktową matrycę dotykową 15,6″, aluminiową obudowę o grubości 20,9 mm, czterordzeniowy procesor Intel Core i7 z taktowaniem 2,4 GHz, nawet do 16GB pamięci operacyjnej, do 1TB pamięci masowej oraz dedykowana, zewnętrzna karta graficzna AMD Radeon HD 8870M (2GB pamięci GDDR5).

Urządzenie zostało wyposażone w ekran Full HD (1920×1080) o jasności 300 nitów, zoptymalizowane głośniki JBL, a także pojemną baterię, która wystarcza do 11 godzin pracy bez potrzeby podłączania zewnętrznego zasilania.

Samsung Ultra 730U3E Serii 7

Jako pierwszy ultrabook w rodzinie Serii 7, Samsung 730U3E Ultra oferuje mobilność i wydajność w ultracienkiej i lekkiej, aluminiowej obudowie. Dotykowa matryca 13,3″ o rozdzielczości Full HD (1920×1080) i jasności 350 nitów, oferuje 178-stopniowy kąt widzenia. Dźwięk to zasługa głośników firmy JBL. Bateria pozwala na pracę do 8 godzin bez potrzeby podłączania zewnętrznego zasilania. Najnowsze procesory Intel Core i5 lub i7 oraz dysk SSD o pojemności 256GB zapewniają wysoką moc obliczeniową,.

Urządzenie będzie także dostępne w wersji z obsługą 4G LTE (model dotykowy), co oznacza jeszcze swobodniejszy dostęp do sieci. Łączność z innymi urządzeniami nie będzie stanowić problemu dzięki trzem portom USB 3.0 i portowi LAN, natomiast cienkie gniazdo blokady pozwoli zabezpieczyć urządzenie przed kradzieżą.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.