Opaska Myo to najfajniejszy kontroler ruchu za 150$

Pozwoli zarówno na kontrolę twojego telefonu jak i peceta. No i poczujesz się jak Jedi.

To co wyróżnia MYO na tle innych kontrolerów ruchowych to precyzja i, z braku lepszego słowa – dyskrecja.

Sześć wbudowanych czujników nie wykrywają ruchu dłoni, czy przedramienia – wykrywają natomiast impulsy elektryczne, towarzyszące ruchom mięśni i ścięgien. Dlaczego tak jest lepiej? Dzięki temu urządzenie jest bardziej dokładne i reaguje nawet na najmniejszy ruch pod skórą. Przynajmniej według ich twórców – Thalmic Labs.

Opaska zakładana na przedramię jest również najprostszym do „zainstalowania” kontrolerem ruchowym – można z niej korzystać poza domem, obsługując telefon komórkowy, czy (już niedługo) Okulary Google’a, a po wejściu do mieszkania przełączyć się na kontrolę naszego peceta.

Oczywiście Thalmic Labs przewiduje inne zastosowania swojego kontrolera – od sterowania robotami wojskowymi, po kontrolowanie super-precyzyjnych robotów medycznych, używanych podczas skomplikowanych operacji.

Cena, jak samo urządzenie, również wydaje się atrakcyjna – 150$ za precyzyjny kontroler, współpracujący z większością sprzętu wydaje się być małą kwotą. Jeśli zamówicie opaskę MYO w przedsprzedaży, swój egzemplarz powinniście otrzymać w trzecim kwartale bieżącego roku. Zamówienie można złożyć pod tym adresem: https://getmyo.com/preorder