Oto najcichszy PC na świecie – z Core i7 i zaledwie 11 dB hałasu!

Puget Systems ogłasza wszem i wobec, że zbudowało najcichszy komputer stacjonarny na świecie, i to wcale nie oparty na Atomie, a na czterordzeniowym Core i7.
Zwykle PC z takimi podzespołami potrzebują pokaźnych systemów chłodzenia, opartych na wielu głośnych wentylatorach. Albo więc musimy zdecydować się na potężną wydajność i godzić się na irytujący hałas, albo wybieramy o wiele słabsze podzespoły, niewymagające takiego chłodzenia. Wydaje się, że Puget Systems połączył te dwie cechy.

Komputer o nazwie Serenity Pro opiera się na czterordzeniowym procesorze Intel Core i7 trzeciej generacji, taktowanym zegarem 3, 5 GHz (3770K), 16 GB pamięci DDR3 i płycie głównej Asus P8Z77-PRo. Kolejne decybele dorzuca karta graficzna GeForce GTX 670 z 2 GB pamięci oraz 2-terabajtowy dysk WD Caviar Green. Producent nie zapomniał także o bezgłośnym już 120-gigabajtowym napędzie SSD od Intela.

Utrzymać komputer w ciszy pozwala obudowa Antec P183 V3, a także rozwiązania chłodzące – Gelid Tranquillo Rev2 dla procesora i Arctic Cooling MX-2 dla innych podzespołów. Oczywiście skorzystano także z pomocy innych modyfikacji, jak

Antec P1xx REV2 General Quiet Modification Package oraz AcoustiPack Acoustic Composite Sheet Package

.

W rezultacie otrzymujemy PC, który generuje hałas na poziomie 11 dB i jest niemal niesłyszalny dla ludzkiego ucha. Przy wykonywaniu bardziej wymagających zadań, hałas podnosi się do poziomu 13 dB, ale wciąż ucho trzeba przystawić bardzo blisko komputera, by usłyszeć jakikolwiek szum.

Oparty na systemie Windows 8 Pro, Puget Serenity Pro kosztuje 2100 dolarów.

0
Źródło: The Inquisitr
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.