Reuters sprawdził, która firma z branży IT jest „najfajniejsza”

Microsoft kojarzy się z wieloma określeniami, ale z całą pewnością nie z byciem "fajnym" (ang. cool)... jak nam się wydawało. Jak się okazuje, byliśmy w błędzie.
Które firmy są 'fajne'?

Które firmy są „fajne”?

Wyniki ankiety, jaka została przeprowadzona przez Reuters/Ipsos na 850 respondentach w wieku 18-29 lat z „ponadprzeciętną wiedzą techniczną”, są zaskakujące. 50 procent z nich uważa, że Microsoft jest „fajniejszy” niż był w ubiegłych latach. Uplasował się w tej kategorii wyżej nawet od Facebooka i Twittera (obie firmy zebrały po około 40 procent), które są w obecnych czasach częścią życia młodych ludzi.

Jestem pod wrażeniem wysiłków, jakie Microsoft włożył w Windows 8 i Windows Phone. Są bardziej elastyczne i nie tak sztywne, jak iPhone, gdzie musisz wszystko kupować od Apple’a. Wiem, że Apple to najmodniejsza marka, ale jeżeli Microsoft będzie kontynuował to, co robi, jestem pewien, że wkrótce wróci na szczyt — twierdzi jeden z ankietowanych, Josh Johnson, 24-letni student sztuk medialnych.

Microsoft wciąż jednak ma sporo do nadrobienia. Został wyprzedzony zarówno przez Apple’a (60 procent głosów), jak i Androida (70 procent głosów).

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.