Sony NEX-3N: najmniejszy z wymienną optyką i matrycą APS-C

W najbliższym czasie na sklepowych półkach pojawi się nowy aparat Sony z mocowaniem typu E: NEX-3N.
Aparat NEX-3N jest wyposażony w jasny ekran LCD o przekątnej 3,0″, odchylany o 180°. Na korpusie aparatu znajdziemy ponadto dźwignię zoomu, pozwalającą na płynne i wygodne zmienianie ogniskowej we współpracujących obiektywach, takich jak lekki i nieduży SELP1650. Jeśli natomiast używany obiektyw nie ma funkcji elektrycznej regulacji zoomu, dźwignia umożliwia nastawianie zoomu cyfrowego.

Ważący około 210 gramów model NEX-3N, jest według Sony najmniejszym i najlżejszym na świecie aparatem cyfrowym z wymienną optyką i matrycą APS-C. Sama matryca o rozdzielczości 16 Megapikseli — znacznie większa niż w zwykłych aparatach kompaktowych — przechwytuje więcej światła i umożliwia rejestrację szczegółowych fotografii i filmów Full HD.

Duża czułość przetwornika (maksymalnie ISO 16 000), pozwoli wykonywać zdjęcia przy słabym oświetleniu. Przetwornik współpracuje z procesorem BIONZ, który pozwala na strefową redukcję szumów, będącą dotychczas domeną topowego flagowego modelu α99. Indywidualne sterowanie redukcją szumów i wyostrzaniem w poszczególnych fragmentach obrazu pozwala na uzyskanie wyraźnych, niezaszumionych zdjęć nawet w słabym świetle, bez włączania lampy błyskowej.

Aparat wykonuje zdjęcia seryjne z prędkością 4 klatek na sekundę, posiada złącze microUSB i HDMI typu D, a także akumulator o wydajności około 480 zdjęć.

NEX-3N firmy Sony będzie dostępny w Polsce od połowy marca 2013 roku.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.