Czyżby Samsung z premedytacją sabotował Windows Phone’a?

Samsung jest jednym z partnerów Microsoftu, również jeżeli chodzi o Windows Phone'a. Przykładem tego mają być smartfony z linii Ativ. Pewien analityk ma jednak wątpliwości.
Samsung Ativ S

Samsung Ativ S

Według Jeffa Johnstona z Detwiler Fenton, Samsung nie wykonał ani jednego ruchu, by zachęcić amerykańskich klientów do kupna smartfonu Ativ Odyssey, sprzedawanego wyłącznie w sieci Verizon. Urządzenie nie jest w żaden sposób promowane, ma też znikome wsparcie jeżeli chodzi o dodatkowe aplikacje.

Popularna teoria głosi, że Samsung woli się skupić na urządzeniach Galaxy S i Galaxy Note, które i tak są bestsellerami, by jeszcze bardziej podbić ich sprzedaż. Johnston ma jednak inne zdanie. Uważa, że Samsung z premedytacją blokuje rozwój Windows Phone. Według jego informacji, koreański gigant pochłania wiele uwagi Microsoftu, prosząc o inżynieryjne wsparcie, które otrzymuje. Zdaniem Johnstona, skupianie uwagi Microsoftu na sobie przez Samsunga nie znajduje żadnego odzwierciedlenia w ofercie koreańskiego giganta.

Innymi słowy, Johnston twierdzi, że Samsung z premedytacją marnuje czas i pieniądze Microsoftu, samemu nic nie robiąc. Co, jego zdaniem, oznacza to, że Samsung szykuje się do zaprezentowania własnego systemu Tizen, i chce tak osłabić konkurencję, jak tylko może.

Karkołomna teoria. Z drugiej jednak strony, kto wie…

0
Źródło: AllThingsD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.