Epson stawia na tanie wydruki atramentowe!

Nie od dziś wiadomo, że producenci drukarek najwięcej zarabiają nie na sprzedaży samych urządzeń, ale na materiałach eksploatacyjnych. Dotyczy to zwłaszcza wkładów atramentowych, które kosztują drogo i kończą się zaskakująco szybko. Na szczęście Epson zupełnie zmienia ten model biznesowy...

Cała akcja zaczęła się już w zeszłym roku, w którym Epson pokazał pierwsze trzy urządzenia wyposażone w technologię ITS (Ink Tank System), czyli stałe zasilanie w atrament. Wcześniej tego typu rozwiązania znane były raczej jako oferta firm niezależnych (np. Lysona), które oferowały zasilanie drukarek atramentowych z pokaźnych „buteleczek” o znacznie większej pojemności, co pozwoliło na znaczącą redukcję kosztów wydruku. Przerabiane były w ten sposób zwłaszcza modele Epsona – co zapewne dało do myślenia inżynierom tej firmy.

Obecnie Epson ogłosił, że w tym roku wprowadzi na rynek kolejnych osiem urządzeń pracujących w technologii ITS, oferujących jeszcze niższe koszty druku przy zachowaniu jego wysokiej jakości. Każdy z nowych modeli wyposażony będzie w zintegrowany z urządzeniem system stałego zasilania z dużymi pojemnikami na atrament oraz dużej pojemności butelkami do ich napełniania. Specjalny system napełniania, składający się m.in. ze specjalnych filtrów i szczelnych przykrywek, upraszcza napełnianie pojemników drukarki oraz praktycznie eliminuje możliwość ubrudzenia się przy napełnianiu czy transporcie urządzenia. No i jeszcze jeden ważny drobiazg – w przeciwieństwie do rozwiązań firm trzecich, to objęte jest pełną gwarancją Epsona.

O szczegółach – poszczególnych modelach drukarek, jakie Epson zaprezentuje w tym roku – napiszemy w kolejnym wpisie.

0
Źródło: Epson
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.