Film Video Foto 2013 za nami

W sobotę, 23 marca br. zakończyła się XVI edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video.

Film Video Foto 2013

Film Video Foto 2013

Łódzkie targi Film Video Foto to jedyna i najważniejsza impreza branżowa w Europie Środkowo-Wschodniej, która skupia polskie i międzynarodowe grono wystawców – producentów sprzętu, oprogramowania i usługodawców. Tegoroczna, 16. edycja targów, podobnie jak poprzednia, odbyła się w nowym Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy Alei Politechniki 4. Nowoczesne, przestronne wnętrza hali zgromadziły w tym roku ponad 150 wystawców i szereg imprez towarzyszących, które wzbogaciły program FVF 2013.

Organizator FVF – Międzynarodowe Targi Łódzkie – wraz z partnerami i wystawcami targów na tegoroczną ich edycję przygotowali dla zwiedzających ofertę 60 różnych warsztatów, seminariów prezentacji i spotkań, które cieszyły się olbrzymią popularnością i nadliczbową frekwencją. W Łodzi można było zarówno poszerzyć swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach praktycznych np. fotografii ulicznej czy kulinarnej, wysłuchać prelekcji na temat praw autorskich w fotografii i filmowaniu lub spotkać się z guru fotografii Tomaszem Tomaszewskim czy Jackiem Boneckim. Dodatkową atrakcją zapewnioną przez firmę Sony była możliwość spotkania z polską ekipą Rajdu Dakar, której samochody, ciężarówki i quady stanowiły ekspozycję i często fotografowane obiekty na FVF 2013.

Zwiedzający targi mieli również możliwość zapoznania się z 8 różnymi cyklami wystaw fotograficznych w galeriach umieszczonych w foyer Centrum Konferencyjno

-Wystawienniczego. Kuratorami wystaw byli wystawcy, media, partnerzy i organizatorzy targów MTŁ.

Film Video Foto 2013 to również konkurs o Medal Targów. Trzy gremia jury przyznały wyróżnienia i medale za produkt w kategorii foto i video, oraz trzech nowych kategoriach: album, fotoksiążka, ramka i oprawa. Spośród 93 zgłoszeń w pięciu kategoriach wyróżnionych zostało 11 produktów oraz 11 kolejnych produktów, które otrzymały targowe medale. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie FVF.

Podobnie jak w ubiegłym roku, targi można było odwiedzić również wirtualnie dzięki relacjom Fotograficznego Programu Bez Nazwy – patrona FVF 2013. Transmisja na stronie bankier.tv nadawana przez trzy targowe dni, codziennie od 10:00 do 17:00 odnotowała 99 000 odsłon!

Więcej informacji na temat FVF 2013 można znaleźć na stronie internetowej FVF 2013.