Graficzne potwory z Keplerem na pokładzie

Karty Quadro mają zapewnić niesamowitą wydajność stacjom roboczym i niespotykane dotychczas możliwości profesjonalistom w branżach przemysłowych, inżynieryjnych, medycznych, architektonicznych oraz mediach i rozrywce.

Nowe karty, zbudowane w oparciu o architekturę procesorów graficznych Nvidia Kepler, to:

 • Nvidia Quadro K4000 – karta klasy high-end zapewniająca potężną wydajność dla zaawansowanych aplikacji graficznych. Jest wyposażona w 3 GB pamięci, obsługę wielu monitorów oraz obrazu stereoskopowego i zajmuje tylko jedno gniazdo na płycie głównej komputera.
 • Nvidia Quadro K2000 – karta klasy średniej mająca zapewnić doskonałą wydajność w szerokim zakresie zastosowań profesjonalnych. Jest wyposażona w 2 GB pamięci i obsługuje wiele monitorów jednocześnie, umożliwiając rozszerzenie pulpitu roboczego i zwiększenie wydajności pracy.
 • Nvidia Quadro K2000D – wariant modelu Quadro K2000, wyposażony w dwa gniazda dual-link DVI, umożliwiające komunikację z wyświetlaczami medycznymi o ultrawysokiej rozdzielczości.
 • Nvidia Quadro K600 – karta klasy podstawowej, mająca cechować się świetną wydajnością i certyfikowana do współpracy z wiodącymi aplikacjami profesjonalnymi. Jest wyposażona w 1 GB pamięci, a jej niskoprofilowa konstrukcja zapewnia wysoką elastyczność w użytkowaniu.

Nowe karty uzupełniają rodzinę układów Quadro, która obejmuje takie produkty jak Quadro K5000, Quadro K5000 dla komputerów Mac oraz pełną linię mobilnych stacji roboczych Quadro. Nowe układy to:

 • Nowa generacja multiprocesorowego silnika strumieniowego (SMX), który zapewnia do 50% wyższą wydajność obsługi wizualizacji oraz dwukrotnie większą moc obliczeniową w porównaniu z produktami poprzedniej generacji.
 • Dzięki większej ilości i szybszej pamięci, projektanci i animatorzy mogą pracować z większymi modelami oraz nad bardziej szczegółowymi scenami, zachowując płynność procesów wizualizacji oraz symulacji.
 • Technologie Nvidia FXAA (ang. Fast Approximate Anti-Aliasing) oraz Nvidia TXAA (Temporal Anti-Aliasing)
 • Pojedyncza karta może obsłużyć do czterech wyświetlaczy jednocześnie, pozwalając na zwiększenie przestrzeni roboczej pulpitu, a także ułatwiając tworzenie interaktywnych ścian oraz stoisk ekspozycyjnych.
 • Oprogramowanie do zarządzania pulpitem NVIEW ułatwia pracę z wieloma monitorami, zapewniając interfejs do zarządzania oknami, wirtualnymi pulpitami oraz aplikacjami.
 • Zwiększona wydajność obliczeniowa platformy Nvidia Maximus drugiej generacji, która łączy karty Quadro z kartami obliczeniowymi Nvidia Tesla K20.
 • Skalowalność aplikacji do wyższej rozdzielczości z wykorzystaniem technologii Nvidia Mosaic, która pozwala połączyć do 16 monitorów w jeden duży wyświetlacz.

„Karty Nvidia Quadro oparte na architekturze Kepler oferują bezkompromisowe przyspieszenie prac klientów, których aplikacje wymagają dużej mocy obliczeniowej i graficznej”, powiedział Sandeep Gupte, dyrektor grupy rozwiązań profesjonalnych w firmie Nvidia. „Architektura Kepler to rozwiązanie przygotowane na nowe wyzwania, obsługujące wiele scenariuszy – od większego realizmu wyglądu i fizyki w projektach, po przetwarzanie złożonych obrazów w rozdzielczości 4K w branżach telewizyjnej i filmowej.”

Nowe karty Nvidia Quadro są już dostępne w sprzedaży. Przewidywane ceny na rynku europejskim (bez podatku VAT) to: Quadro K4000 – 959 euro, Quadro K2000 i Quadro K2000D – 449 euro, Quadro K600 – 169 euro.

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.