Howard Stringer odchodzi z Sony

Były szef japońskiego giganta odchodzi ze swojej firmy.

Howard Stringer

Howard Stringer

71-letni brytyjski biznesmen, po odejściu, zamierza „spróbować nowych wyzwań, jakie mu ostatnio zaproponowano”. Innymi słowy, otrzymał atrakcyjniejszą propozycję i nie zamierza oglądać się za siebie. Stringer w ubiegłym roku zrzekł się stanowiska dyrektora generalnego na rzecz Kazuo Hirai. W tym roku zrezygnuje również z posady prezesa firmy.

Osiągnięcia Howarda, jako dyrektora generalnego Sony, są niezliczone. To on nakreślił kierunek, w jakim firma będzie dalej podążać — komentuje oświadczenie Kazuo Hirai, aktualny dyrektor generalny Sony.

Stringer rządził w Sony od czerwca 2005 roku do kwietnia 2012 roku. Wcześniej urzędował na stanowisku dyrektora Sony Corporation of America. Nie spisał się jednak wzorowo. Jego konkurenci, tacy jak Samsung, Apple i Sharp, byli w stanie wprowadzić na rynek więcej produktów w niższych cenach, a Apple pokonał Sony za pomocą błyskotliwego marketingu.

Hirai, by odzyskać utracone pieniądze, sprzedał amerykańską i japońską kwaterę główną Sony. Udało mu się też przywrócić wiarę inwestorów za pomocą konsoli PlayStation 4.