Instagram: specjalny aparat i drukarka w jednym

Mniej więcej rok temu pojawiły się pierwsze wizualizacje "aparatu Instagrama", traktowanego wyłącznie jako wirtualna ciekawostka, bez szans na realizację w praktyce. Aż tu nagle do sprawy włączył się Polaroid...

Okazało się, że taki aparat – sprzedawany pod nazwą Polaroid Socialmatic Camera i wyglądający na pierwszy rzut oka jak ucieleśnienie logo Instagrama – naprawdę może powstać! Producent spodziewa się nawet, że jego sprzedaż zacznie się pierwszej kwarcie 2014 roku, a więc całkiem niedługo. Ale nawet nie to jest jeszcze najciekawsze.

Rzeczywistość może bowiem przerosnąć marzenia pierwotnych projektantów. Istnieją realne szanse na to, że nowy aparat będzie równocześnie wyposażony w miniaturową drukarkę (być może pracującą w technologii ZINK, wykorzystywanej już przez Polaroida), dzięki czemu „Instagramowe” fotografie będzie można od razu przenieść na papier!

Ciekawe są również inne elementy specyfikacji aparatu. Nie są one jeszcze potwierdzone, ale prawdopodobnie będzie on umożliwiał komunikację zarówno poprzez Wi-Fi, jak i przez Bluetooth. Na tylnej ściance znajdzie się duży ekran dotykowy o proporcjach 4:3 (czemu nie kwadratowy???), a z przodu – zoom optyczny i oświetlenie typu LED. Zdjęcia zapisywane będą w 16-gigabajtowej pamięci wewnętrznej lub na kartach typu SD.

Poniżej film dobrze przedstawiający pomysł na ten niezwykły aparat:

0
Źródło: Socialmatic
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.