iPhone 6 na trzy sposoby

Nazwa iPhone 6 działa na projektantów lepiej niż czerwona płachta na byka, który wypił zgrzewkę Redbulla. Przedstawiamy trzy nowe koncepcje wyglądu tego telefonu – zupełnie różne, ale wszystkie bardzo ciekawe.

Autorem pierwszego projektu jest Antoine Brieux. Daję go na początku, bo – mówiąc szczerze – podoba mi się zdecydowanie najbardziej. Wrażenie robi zwłaszcza odważne przeniesienie podstawowego przycisku sterowania telefonem na jego lewą ściankę, dzięki czemu powstało jeszcze więcej miejsca na pokaźny ekran. Szczypta danych technicznych: wymiary 125×63 mm (grubości nie podano), a przekątna ekranu to 4,9 cala (ok. 12,5 cm).

Drugi projekt

wydaje się najbardziej zachowawczy, ale… z jednym małym wyjątkiem. Projektant – Matt Hughson – zarezerwował lewy górny róg przedniej ścianki telefonu na fikuśne, trójkątne wycięcie. W jakiś sposób ma to zwiększać funkcjonalność telefonu, ale moim zdaniem będzie służyło głównie do zbierania kurzu… Cała obudowa oczywiście ma być wykonana z aluminium.

Tym razem iPhone 6 w ogóle nie wygląda jak iPhone – Abel Verdezoto wykazał się nie lada odwagą. Nie wiem, jak wam, ale mi trzeci projekt bardziej kojarzy się chociażby z Sony Xperią Z, bo przede wszystkim… nie ma zaokrąglonych rogów! A właściwie są one zaokrąglone, ale zupełnie inaczej – półokrągła jest cała górna i dolna ścianka telefonu. Wygląda to całkiem nieźle, ale jakoś tak zupełnie nie „iphonowato”, nie sądzicie?

0
Źródło: nak-design
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.