Jak bardzo wydajny jest Snapdragon 400?

Qualcomm przedstawia benchmarki.

Nowa rodzina procesorów Qualcomm składa się z modeli Snapdragon 200, 400, 600 oraz 800. O tych dwóch ostatnich wiemy praktycznie wszystko – Snapdragon 600 jest już nawet dostępny na rynku (lub wkrótce będzie) w smartfonach LG Swift G Pro, HTC One, Asus PadFone Infinity, ZTE Grand Memo oraz Samsung Galaxy S 4. Są już także zapowiedzi nowych urządzeń z procesorem Snapdragon 800.

Snapdragon 400 ma natomiast być sercem smartfonów z rynku mid-range. Dostępnych będzie kilka wersji układu: z czterema rdzeniami Cortex-A7 taktowanymi zegarem 1,4 GHz, dwoma rdzeniami Krait z zegarem 1,4 GHz oraz dwoma rdzeniami Krait, pracującymi z częstotliwością 1,7 GHz. Wszystkie będą wspierane przez grafikę Adreno 305, ale żaden nie obsługuje łączności LTE.

Producenci smartfonów mogą natomiast zaszaleć przy wyborze aparatu, bowiem układ wspiera nawet 13,5-megapikselowe czujniki, odtwarzanie i rejestrowanie filmów 1080p oraz zaawansowane funkcje fotograficzne.

Najważniejsze jest jednak to, jak nowy procesor Qualcomma spisuje się w praktyce. Tu przychodzi nam z pomocą benchmark Fishtank, którego wyniki możecie zobaczyć poniżej. Pamiętajcie jednak, że testy zostały wykonane przez Qualcomma, a producenci nierzadko stosują różne sztuczki, by pokazać swój produkt w jak najlepszym świetle.