Korea Północna podwoiła sobie flotę w… Photoshopie

Pokazanie swojej siły to chyba w tej chwili najpoważniejszy cel Kim Dżong Una. Byłoby jednak lepiej, gdyby siły mierzone były na zamiary.

Tymczasem zamiary następcy północnokoreańskiego reżimu są najwyraźniej dalekie od sił, którymi ów reżim dysponuje. W odpowiedzi na przelot amerykańskich bombowców nad Półwyspem Koreańskim,

Kim Dżong Un zapragnął pokazać swoją flotę bojowych poduszkowców i nakazał rozpocząć manewry. Fotografie z tych ćwiczeń wojskowych do mediów przesłała państwowa agencja Central News Agency i natychmiast została rozesłana w świat przez francuskie AFP.

Problem w tym, że przy widocznym powyżej zdjęciu wyraźnie majstrowano. Poduszkowców na zdjęciu jest osiem, z czego cztery w dość odległej perspektywie, na rozmazanym tle. Nietrudno jednak dostrzec, że w co najmniej dwóch przypadkach, poduszkowce są do siebie bliźniaczo podobne, a do tego kierunek ich podróży jest dość nienaturalny.

Więcej dokładniejszych ujęć znajdziecie w serwisie The Atlantic, który poinformował o swoim odkryciu agencję AFP. Ta natychmiast zdjęcie wycofała z obiegu.

To nie pierwsza tego typu photoshopowa wpadka reżimu. Będące na usługach

Kim Dżong Una koreańskie media w 2011 roku wycięły ze zdjęcia grupę dziennikarzy, wyraźnie niezainteresowanych przewożoną trumną

Kim Dżong Ila.

0
Źródło: The Atlantic
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.