Nokia Lumia: trzy niesamowite projekty

Wydawać by się mogło, że te trzy projekty różnią się od siebie diametralnie: zegarek, "zwykły" smartfon i phablet. A jednak jest coś, co je bez wątpienia łączy – osoba projektanta.

Tym projektantem jest mieszkający w Iranie Mohammad Mehdi Azimi, który jakoś tak upodobał sobie pokazywanie inżynierom Nokii, co jeszcze fajnego mogą wymyślić i wypuścić na rynek. Trzeba przyznać, że całkiem nieźle mu to zajęcie wychodzi…

Z trzech projektów zaprezentowanych przez Mohammeda, osobiście najbardziej podoba mi się Nokia Note. To skrzyżowanie tabletu i smartfona (tzw. phablet), wyposażone w rysik i 5,5-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości 1280×768 pikseli. Najciekawszy wydaje jednak zintegrowany z tylną ścianką odtwarzacz MP3, który można wysunąć i używać całkowicie niezależnie. Nokia Note ma pracować pod kontrolą systemu Windows 8.

Nieco mniejszym urządzeniem zaprojektowanym przez Irańskiego designera jest Nokia Lumia 1000. Co ciekawe, projekt jest jak najbardziej autentyczny, ale przez jakiś czas krążył po Internecie najpierw w charakterze „przecieku”, a później został zmieszany z błotem jako fałszywka. Nic z tych rzeczy – to od początku był tylko koncept, nic więcej.

Według projektanta Lumia 1000 miałaby być wyposażona w taki sam 41-milionowy aparat, jaki znalazł się na wyposażeniu modelu PureView 808, ale wzbogacony o mocniejszy procesor. I… to tyle, jeśli chodzi o dane techniczne. Wiadomo jeszcze tylko, że mogłaby być dostępna w dwóch „Lumiowych” kolorach: żółtym i niebieskim.

Nokia Lumia Watch

to chyba najbardziej śmiały z tej trójki projektów. Jak sama nazwa i zdjęcia wskazują, miałby to być zegarek, ale prawdopodobnie pracujący pod kontrolą systemu Windows Phone 8. Do tego wyposażony w czujnik ciśnienia, kompas, wysokościomierz, GPS, licznik kalorii i modem 4G LTE. Wspominałem też o wodoodporności i możliwość łatwej synchronizacji z innymi urządzeniami rodziny Lumia?

Niestety, najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że mamy do czynienia wyłącznie z ciekawymi projektami. Wątpliwe, czy którykolwiek z nich znajdzie się kiedyś na sklepowych półkach – trochę szkoda, bo prezentują się naprawdę atrakcyjnie.

0
Źródło: psdmod.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.