Nvidia: „PlayStation 4 nie był wart zachodu”

Nvidia zrezygnowała z możliwości bycia dostawcą podzespołów dla konsoli PlayStation 4, gdyż, jak uważa, koszty przewyższały korzyści.
W PlayStation 4 znajdziemy układy AMD

W PlayStation 4 znajdziemy układy AMD

W konsoli PlayStation 4, zarówno układ graficzny, jak i procesor, są stworzone przez firmę AMD. Dlaczego nie Nvidia? Bo ta uznała, że jej się to, tak po prostu, nie opłaca.

Jestem pewien, że były jakieś negocjacje, które trwały przez jakiś czas, ale doszliśmy do wniosku, że nie chcemy wchodzić w ten układ, bo goście z Sony oferowali zbyt niską zapłatę. Mamy już doświadczenie po tworzeniu konsol Xbox i PlayStation 3, rozumiemy więc warstwę ekonomiczną całego przedsięwzięcia i wady z tym związane — twierdzi Tony Tamasi, wiceprezes działu treści i techniki w Nvidii.

AMD, według plotek, będzie dostawcą sprzętu również dla następcy Xboxa 360.

Powiedzmy, że zrobilibyśmy konsolę. Ale jakie inne nasze pomysły musielibyśmy wstrzymać, by móc zaangażować się w ten projekt? Liczba inżynierów jest ograniczona, tak jak możliwości. Robiąc układy dla Sony i Microsoftu nie robilibyśmy czegoś innego — tłumaczy Tamasi.

0
Źródło: Gamespot.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.