Polska premiera rewolucyjnego Transformera

ASUS Transformer AiO: nowy model korzystania z domowego komputera.

Asus Transformer AiO

Asus Transformer AiO

Z komputerów korzystamy na wielu obszarach: od podstawowych prac biurowych, zaawansowanych kalkulacji i prac graficznych, po strumieniowanie multimediów czy granie online. Jednym bardziej potrzebny jest komputer stacjonarny, innym mobilne rozwiązania. Gdy te potrzeby spotykają się pod jednym dachem z pomocą może przyjść Asus Transformer AiO. Pierwszy na świecie komputer all-in-one PC z odczepianym monitorem, który może być wykorzystywany jako samodzielny tablet.

Desktop do zadań specjalnych

Dzięki procesorowi trzeciej generacji Intel Core i7 i karcie Nvidia GeForce GT 730M, zastosowanym w stacji dokującej, ASUS Transformer AiO charakteryzuje się wystarczającą wydajnością i poradzi sobie z najbardziej wymagającymi aplikacjami pod systemem Windows 8. Będzie pełnił w domu rolę komputera zarządzającego wszystkimi plikami – dysk twardy 2TB oferuje przestrzeń, która pozwala na utworzenie dużej kolekcji muzyki, filmów, zdjęć i programów. Wyjście HDMI umożliwia dzielenie się multimediami z przyjaciółmi i rodziną na dowolnym monitorze czy innym urządzeniu kompatybilnym z HDMI. Dodatkowo, z podłączonym dodatkowym monitorem można korzystać ze stacji PC i tabletu w tym samym czasie – funkcja ta ograniczy spory o dostęp do komputera w niejednej rodzinie. Złącze USB 3.0 jest 10-krotnie szybsze, niż USB 2.0, dzięki czemu świetnie sprawdza się podczas pracy z dużymi plikami, przy edycji filmów i zdjęć w dużej rozdzielczości. Z nowym all-in-one PC można pracować korzystając z klawiatury lub myszki, ale także z nawigacji dotykowej, ponieważ jego ekran posiada 10-punktową powłokę wielodotykową. Komputer zapewnia dwupasmową łączność Wi-Fi. Częstotliwość 5GHz Wi-Fi znacznie redukuje zakłócenia pochodzące z blisko znajdujących się sieci 2.4GHz w zatłoczonych miejscach.

Tablet w centrum życia rodzinnego

Po zdjęciu wyświetlacza ze stacji PC Asus Transformer AiO zamienia się w 18,4-calowy tablet pracujący w dwóch systemach operacyjnych. Pierwszy wariant, wykorzystujący technologię zdalnego pulpitu i dwupasmowej łączności Wi-Fi zapewnia pełną, wielodotykową kontrolę nad stacją PC z systemem Windows 8. Pozwala korzystać z najpopularniejszych aplikacji biurowych oraz rozrywkowych. Wyświetlacz może również być wykorzystywany jako samodzielny tablet z systemem Android 4.1 dzięki wbudowanemu czterordzeniowemu procesorowi Nvidia Tegra 3. Za pomocą jednego przycisku na panelu niezwykle szybko przełączymy się z jednego systemu na drugi.

Taka mobilność urządzenia ułatwia wspólne oglądanie zdjęć z rodziną i przyjaciółmi. Co istotne, duży ekran ułatwia oglądanie czy przeglądanie stron internetowych osobom starszym i słabiej widzącym. Z kolei obsługa dwóch systemów daje dostęp do niezliczonej liczby aplikacji, gier i zabaw, w które rodzice mogą bawić się razem z dziećmi. A ekran dotykowy jest prosty w nawigacji nawet dla najmłodszych.

Z tabletem popracujemy też wygodnie na kanapie lub obejrzymy film w łóżku – na baterii będzie działał nawet do pięciu godzin, a w razie potrzeby można użyć oddzielnego zasilacza do ładowania. Urządzenie jest też automatycznie ładowane i przygotowane do pracy mobilnej za każdym razem, gdy zadokujemy je w stacji PC. Mobilny monitor posiada uchwyt do przenoszenia oraz składaną podstawkę umożliwiającą komfortowe korzystanie z niego na stole bez użycia stacji PC. Dzięki temu nie komputer nie jest przypisany tylko do jednego biurka, czy pokoju.

W roli małego kina domowego

Asus Transformer AiO obsługuje obraz 1080p Full HD, a dzięki technologii dźwięku Asus SonicMaster zapewniać ma bardzo wysoką jakość brzmienia w muzyce i filmach. Wybrane modele posiadają również wbudowany tuner telewizyjny. Urządzenie z powodzeniem może być wykorzystywane do oglądania ulubionych programów telewizyjnych, seriali czy filmów. Co więcej, stacja PC pozwala na odchylenie jej do 30° do tyłu i ustawienie w najbardziej komfortowej pozycji. Technologia IPS sprawia, że Asus Transformer AiO zapewnia 178-stpniowy kąt widzenia. Dzięki temu obraz nie znika, ani nie jest zniekształcony, gdy patrzy się na niego z boku.