Rewolucja w kultowym wzornictwie ThinkPadów

Spartański wygląd notebooków dla profesjonalistów doczekał się niemałych zmian.

Lenovo ThinkPad T431s to efekt dziewięciomiesięcznych badań fokusowych przeprowadzonych przez jego producenta. W efekcie, jak twierdzi Lenovo, 26 procent elementów wzornictwa komputera zostało wymienionych.

Najwięcej zyskał, lub ucierpiał, w zależności od preferencji, touchpad, który teraz pozbawiony jest fizycznych przycisków na rzecz dotykowych. Trackpad również został uaktualniony. Ma teraz pięć przycisków, które można dopasować za pomocą sterownika do gestów Windows 8. Zmienił się też sam jego wygląd.

ThinkPada T431s można teraz otworzyć pod kątem 180 stopni, dzięki czemu może on teraz leżeć płasko na stole. Nawet umiejscowienie logo się zmieniło, które teraz jest podświetlane diodami LED, informując, czy laptop pracuje, czy też jest uśpiony.

Komputer waży 1,6 kg. Posiada 14-calowy niedotykowy ekran o rozdzielczości 1600 x 900 pikseli. Ma 4 GB pamięci RAM, którą można rozszerzyć do 12 GB. Wbudowano w nim też 320-gigabajtowy dysk twardy, który można wymienić na dysk SSD. System, do wyboru: Windows 7 lub Windows 8. Na rynku ma się pojawić w kwietniu.

Cena Lenovo ThinkPad T431s: od 949 dolarów.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News