Samsung NX1100 „przypadkiem” ujawniony

Przez pewien czas na stronach producenta można było znaleźć i ściągnąć instrukcję obsługi do tego aparatu, którego na dobrą sprawę jeszcze... nie ma. Ale wszystko wskazuje na to, że będzie niebawem – delikatnie poprawiony następca modelu NX1000.

Przyznam szczerze, że nawet bardzo gruntowne porównanie instrukcji obsługi obu aparatów nie pozwoliło mi wykryć różnic pomiędzy modelami NX1000 i NX1100. Oba wykorzystują taką samą matrycę CMOS o rozdzielczości 20,3 mln pikseli, oba oferują zakres czułości ISO 100–12 800 i 3-calowe ekrany LCD o rozdzielczości 921 tysięcy pikseli. Dokładnie tyle samo ważą i mają identyczne wymiary. Nie zmienił się również wygląd zewnętrzny aparatu.

Diabeł musi tkwić w jakimś szczególe, ale… to chyba będzie jakiś bardzo maleńki diabełek. Z tego zapewne względu Samsung zdecydował się jedynie na delikatną modyfikację nazwy modelu na NX1100, a nie całkowitą zmianę na coś typu NX2000.

Cóż, w tym momencie możemy więc tylko zgadywać, na czym polega wyższość modelu NX1100 nad NX1000. Być może będzie to związane z nieco innymi, szybszymi algorytmami obróbki obrazu i zapisu plików RAW (a może nawet wsparciem sprzętowym tych procesów?) – w obecnie produkowanych modelach trwa to dosyć długo.

Instrukcję obsługi w języku angielskim do aparatu Samsung NX1100 można jeszcze pobrać tutaj. Albo BYŁO można – przynajmniej w momencie pisania tego artykułu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.