Seagate świętuje sprzedaż dwumiliardowego dysku

Z tej okazji wprowadza na rynek... czteroterabajtowy dysk twardy dla desktopów!

Seagate puszy się z dumy...

Seagate puszy się z dumy…

Pierwszy miliard dysków w 29

lat – drugi w zaledwie 4 lata

„Jestem dumny z faktu, że zaledwie po czterech latach od ogłoszenia sprzedaży pierwszego miliarda dysków możemy pochwalić się podwojeniem tego rezultatu. Ten kamień milowy w historii firmy jest połączony z wprowadzeniem na rynek nowego 4 TB dysku dla PC i jest wynikiem ciężkiej pracy zapisanej w DNA całego zespołu” – powiedział Steve Luczo, prezes i dyrektor generalny Seagate.

„Pierwszy miliard dysków pomógł w digitalizacji biura, drugi – domu, pozwalając użytkownikom na przeniesienie treści z PC do salonu, na urządzenia przenośne, tak by były dostępne zawsze i wszędzie” – powiedział Scott Horn, prezes Seagate ds. marketingu. ”

Klienci tworzą, przechowują, udostępniają i – co najważniejsze – potrzebują stałego dostępu do cyfrowych treści. Dwa miliardy sprzedanych dysków wyraźnie pokazuje, że cyfrowa rewolucja jest w toku.”

Nowy, desktopowy dysk twardy

o pojemności 4 TB

Jedyny w branży 4TB/4-talerzowy dysk twardy do PC jest prawie 800 tys. razy bardziej pojemny niż pierwszy dysk 3,5-calowy wprowadzony przez Seagate w 1979 roku. Można na nim zapisać do 800 tys. zdjęć, ponad 300 godzin video w jakości HD lub ponad 1 mln plików muzyki. Gospodarstwa domowe, które dziś generują 1 TB danych miesięcznie, do 2015 roku będą wytwarzać 20 razy więcej danych niż obecnie”, powiedział Richard Doherty, dyrektor ds. badań w Envisioneering Group. „Aby spełnić oczekiwania konsumentów dotyczące bezpiecznego zapisywania i korzystania z multimediów w jakości HD, potrzeba wyższej wydajności oraz najbardziej zaufanych i niezawodnych dysków. Nowy 4 TB HDD od Seagate jest idealnym rozwiązaniem zaspokajającym rosnące potrzeby odnośnie pojemności”.

Dysk zapewnia najwyższą średnią szybkość transmisji danych na rynku osiągając 160 MB/s, równocześnie zużywając 35 procent mniej energii niż konkurencyjne produkty, jak nas zapewnia Seagate. Technologia OptiCache od Seagate pozwala na zwiększenie ogólnej wydajności ponoć aż o 45 procent. Nowy 4TB dysk twardy posiada interfejs SATA 6 Gb/s, technologia 1TB/talerz zmniejsza złożoność wewnątrz samego napędu, znacznie poprawiając niezawodność dysku oraz redukując wskaźnik awaryjności, jak nas zapewnia Seagate.