Sprawdzamy, czy gwarancja najtańszych smartfonów w T-Mobile to nie ściema

Ruszyła akcja "gwarancja najniższej ceny" w T-Mobile.

Postanowiliśmy sprawdzić na kilku wybranych smartfonach, czy T-Mobile można wierzyć w ciemno. Okazuje się, że nie do końca. Chociaż większość smartfonów w porównywalnych taryfach abonamentowych (za około 80 złotych miesięcznie) rzeczywiście jest najtańsza w T-Mobile, to niektóre modele oferowane są taniej przez innych operatorów. Tabelkę z porównaniem znajdziecie poniżej. Należy także pamiętać o różnicach w liczbie darmowych minut oraz przede wszystkim w pakiecie internetowym.

Za 79 zł miesięcznie Play oferuje 2 GB pakietu, nielimitowane minuty do Play i 800 minut do wszystkich sieci, podczas gdy T-Mobile za tę samą kwotę daje 2 GB pakietu, ale już tylko 750 minut do wszystkich sieci. Za pakiet ponad 44 tysięcy minut (czyli właściwie nielimitowane rozmowy) do sieci T-Mobile trzeba dodatkowo dopłacić 2 zł miesięcznie. W Orange za 79.90 miesięcznie mamy 700 minut do wszystkich, nielimitowane rozmowy do Orange, ale za pakiet danych musimy dodatkowo zapłacić.

Oczywiście każdy operator ma także inne plany taryfowe z mniejszą lub większą liczbą minut i pakietem internetowym do wykorzystania, ale tylko abonamenty za kwotę 80 złotych miesięcznie można było porównać.

Wniosek? Nie wierzcie żadnemu z operatorów. Ceny smartfonów porównajcie sami, a najlepiej sprawdźcie też aktualną cenę rynkową. Może się okazać bowiem, że w niższych abonamentach, konkretny telefon kosztuje więcej, niż na popularnym serwisie aukcyjnym… Poza tym, warto też polować na promocje.