Wiemy jak wygląda sklep Google Play 4.0

Sklep z aplikacjami dla Androida przeszedł długą drogę. Kiedyś nazywał się Android Market, potem zmienił nazwę na Play i w bardziej cywilizowanych krajach prócz aplikacji, można tam kupić magazyny, książki, filmy i muzykę oraz sprzęty z serii Nexus.

W naszym kraju Play wciąż dystrybuuje tylko aplikacje, a apka sklepu dobiła ostatnio do wersji 3.10 z czasem zupełnie zmieniając swój interfejs. Google nie śpi i planuje dalszy rozwój samej aplikacji – co raczej nie dziwi. Nie wiedzieliśmy jednak jak będą wyglądały kolejne zmiany, ale już wiemy bo w Sieci pojawił się przegląd funkcji Google Play 4.0.

Do nowej wersji Google Play (oznaczonej numerem 4.0.16) dotarli redaktorzy serwisu

Droid Life

. Najważniejsza rzecz – zmienił się interfejs. Teraz jest bardziej spójny z Holo, czyli zasadami projektowania interfejsu w Androidzie. Każda aplikacja ma teraz osobny… kafelek(?), który swym wyglądem mocno przypomina interfejs Google Now.

Pod względem kategorii nie zmieniło się wiele, ale Google poprawiło nieco instalowanie aplikacji. W obecnym wydaniu Google Play po instalacji pojawia się zupełnie zbędny komunikat, że aplikacja została zainstalowana. W nowej wersji nie ma już zbędnego komunikatu, a stan instalacji widzimy na bieżąco w podglądzie aplikacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.