Windows 8 zagrożeniem dla iPada?

iPad jest już na rynku od czterech lat, zaś tablety z Windows 8 raptem od kilku miesięcy. A mimo to mogą zagrozić urządzeniu Apple'a.
Zagrożenie dla iPada?

Zagrożenie dla iPada?

Według badań rynkowych firmy Moor Insights and Strategy, iPad, mimo oczywistej przewagi w postaci bycia na rynku od wielu lat, może czuć się zagrożony przez Microsoft. Przynajmniej jeżeli chodzi o rynek biznesowy. Badania sugerują, że tablety z Windows 8 są bardziej atrakcyjne dla przedsiębiorstw.

Jako przykład podane są Dell Latitude 10, HP ElitePad 900 i Lenovo ThinkPad Tablet 2. Wszystkie trzy mają wymienne baterie, z czego ta w Latitude może być wymieniona nawet przez użytkownika tabletu. Baterię w iPadzie może wymienić tylko serwis Apple’a. Dodatkowo, tablety te są (tu cytujemy opinię badaczy) lepiej wykonane niż iPad i mają więcej portów rozszerzeń. iPad za to ma ekran o wyższej rozdzielczości.

Wszystkie trzy tablety mają też, według badania, lepsze zabezpieczenia i są w pełni kompatybilne z istniejącym oprogramowaniem. Na potrzeby iPada trzeba tworzyć nowe. A ich cena jest zbliżona do ceny zakupu iPada, a koszt ich wdrożenia, w przeciwieństwie do iPada, jest znikomy.

Pamiętajmy jednak, że ekspertyzy ekspertyzami, a tymczasem iPad wciąż jest jednym z najpopularniejszych tabletów na rynku.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.