Złap moc, nie kabel

Dzięki poduszce Fatboy Regarcharable Pillow, podstawce DT-900 oraz stacji dokującej DT-910 ładowanie smartfonów może okazać się znacznie wygodniejsze - wystarczy umieścić smartfon na akcesorium i cieszyć się bezprzewodową wolnością.

Firma Nokia poszerzyła swoją ofertę o serię akcesoriów Nokia do bezprzewodowego ładowania. Użytkownicy mają do wyboru poduszkę Fatboy Regarcharable Pillow, podstawkę DT-900 oraz stację dokującą DT-910. Produkty te przekazują energię dzięki zjawisku indukcji elektromagnetycznej umożliwiając bezprzewodowe ładowanie telefonów wszystkich marek zgodnych ze standardem Qi.

Dla wszystkich ceniących proste rozwiązania w połączeniu z minimalistycznym wzornictwem, Nokia stworzyła bezprzewodową ładowarkę DT-900. Podstawka jest ponoć niezwykle łatwa w użyciu – wystarczy położyć na niej telefon, aby rozpocząć ładowanie jego baterii. Dioda LED wskazuje tryb ładowania. Jego wymiary to 12 x 6 x 11 cm przy wadze 93 g.

Nokia DT-900 dostępna jest w kolorze czarnym, białym, czerwonym, żółtym i niebieskim w cenie 199 PLN. Podstawka jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami w standardzie ładowania indukcyjnego Qi.

Ładowanie nie musi być nudnym procesem odciągającym użytkownika od telefonu. Stacja dokująca DT-910 umożliwia bowiem swobodne korzystanie z urządzenia podczas ładowania jego baterii. Wystarczy umieścić smarton na stojaku, aby rozpocząć bezprzewodowe ładowanie. Telefon znajduje się w ustawieniu pionowym, co znacznie ułatwia pisanie wiadomości SMS, sprawdzenie poczty lub nieodebranych połączeń. Nokia DT-910 współpracuje z aplikacją Nokia Accessories do sterowania telefonem przy połączeniach NFC (Near Field Communication). Ekran ładowanego telefonu jest cały czas widoczny, co pozwala na swobodne korzystanie z jego funkcjonalności. Użytkownicy mają także możliwość zaprogramowania aplikacji w telefonie, które uruchomią się w momencie umieszczenia aparatu w stacji dokującej, np. alarmu, programu Skype czy usługi SkyDrive.

Nokia DT-910 dostępna jest w kolorze czarnym i białym w cenie 249 PLN. Stacja jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami w standardzie ładowania indukcyjnego Qi. Jej wymiary to 112 mm wysokości oraz 85 mm średnicy przy wadze 111 g.

Dla użytkowników, którzy nie lubią chłodnej elegancji designerskich akcesoriów, Nokia stworzyła bardziej „przytulną” ładowarkę. Poduszka Fatboy Regarcharable Pillow (DT-901) to zabawny gadżet, który stanowi alternatywę dla klasycznych podstawek i stacji dokujących. Jeśli telefon odmawia współpracy, jest markotny i brakuje mu energii wystarczy położyć go na poduszce, aby naładować jego akumulator dzięki zjawisku indukcji elektromagnetycznej. Akcesorium to powstało we współpracy z firmą Fatboy, producentem designerskich mebli, któremu DT-901 zawdzięcza swój wygląd.

Nokia DT-901 dostępna jest w kolorze czarnym, białym, czerwonym, żółtym i niebieskim w cenie 280 PLN. Poduszka jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami w standardzie ładowania indukcyjnego Qi. Jej wymiary to 19 x 14 x 30 cm przy wadze 112 g.

0
Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.