Zupełnie nowy Evernote dla Windows Phone

Popularna aplikacja doczekała się dużej aktualizacji. Nowy interfejs, nowe funkcje i wygodniejsza obsługa.

Co się zmieniło? Łatwiej zapytać co się nie zmieniło. Po pierwsze – zupełnie inny interfejs z nowym ekranem startowym. Z tego miejsca mamy dostęp do szybkiego tworzenia notatek (tekst, foto, audio, załącznik), opcję wyszukiwania oraz dostęp do skrótów, czyli podstawowych notatek.

Pojawiły się skróty, wspomniane przed chwilą. Ta sama opcja zadebiutowała też w Evernote dla Androida i OS X. Umożliwia przypinanie najczęściej używanych notatek w jednym miejscu.

Poprawiono tagi, dzięki czemu na jednym ekranie mieści się teraz dużo więcej wyrazów. Dodano tez opcję szybkiego przeskakiwania do tagów zaczynających się na poszczególne litery alfabetu.

Przy okazji dodano stosy notatek (czyli grupowanie) oraz wprowadzono długo oczekiwane checkboxy pozwalające na tworzenie wygodnych list rzeczy do wykonania. Jest też opcja przeszukiwania dokumentów stworzonych w MS Word, iWork oraz OpenOffice, ale tylko dla użytkowników korzystających z usługi premium.

Nową wersję Evernote oznaczoną numerem 3.0 można pobrać na telefon z Windows Phone 7.5 oraz Windows Phone 8 bezpośrednio z Marketplace.